Caboğlu'ndan Cemşit'e yanıt: Biz duruşumuzu hiç değiştirmedik

MHP Düzce İl Başkanı İlhami Caboğlu, CHP Düzce İl Başkanı Semih Cemşit'in "Bundan sonraki süreçte makamına yakışır şekilde yapıcı eleştirilerde bulunmasını temenni ediyoruz" sözlerine yanıt verdi.

Caboğlu'ndan Cemşit'e yanıt: Biz duruşumuzu hiç değiştirmedik
7.02.2022 - 12:58
Haber Merkezi

   CHP Düzce İl Başkanı Semih Cemşit, MHP Düzce İl Başkanı İlhami Caboğlu'nun muhalefetin erken seçim talebini TSK'nın PKK/PYD terör örgütlerine yapılan operasyonlara bağlamasına yönelik "Aradaki bağlantıyı nasıl kurdu anlamış değiliz" demişti.

   Cemşit'in açıklamasına yanıt veren Caboğlu şu ifadeleri kullandı:

   "Bir haber ajansına verdiğimiz röportajda seçim ile alakalı sorulan soruya istinaden, "muhalefet dayatmasıyla seçimi her fırsatta dillendiriyor ve seçimler gününde olacak mı olmayacak mı?" sorusuna yaptığımız değerlendirmede,"PKK'ya karşı yapılan operasyonlar arttıkça muhalefetin seçim naraları ile karşılaşılmıştır" demiştik.

   Bizim herhangi bir siyasi partiyi hedef göstererek yapmış olduğumuz bir açıklama söz konusu değildir. Düzce CHP İl başkanının "bu bağlantıyı nasıl kurdunuz?" sorusuna istinaden merakını gidermek adına konuya değinmek ve sormak isterim. PKK uzantısı siyasi parti temsilcisi Selahattin Demirtaş'ın büyük şehir mitingleri yapın sözünden sonra Mersin büyükşehir belediyesinde CHP'nin HDP destekli miting yaptığı doğru mudur? 

   Sayın başkana sormak isterim , seçimi isteyen kandilden sonra hiç seçim ortamı yokken seçimi sıkça CHP'nin dile getirdiği doğru mudur? Yine sormak isterim, ABD'nin seçim döneminde cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan'ın ve dolayısıyla cumhur ittifakının seçimi kaybettirmek için "ülkedeki işbirlikçilerimizle beraber bu işi yapacağız" dediği beyanatın arkasında duruyor musunuz? 

   Sonuç olarak ülkemizde seçim olmasını isteyen kandil ve Türkiye Cumhuriyeti düşmanlığı besleyen cenahların çok sıkça dillendirmesinin bir anlamı bir izahı yok mudur? 

   Ülkede yaşanan ekonomik duruma değinmek gerekirse, biz demedik ki ülkemizde herşey dört dörtlüktür ,bizim de şahit olduğumuz gündelik hayatta yaşadığımız problemlerimiz ve sıkıntılarımız olmuştur. Bunları insan olarak kimse görmezden gelemez bu mümkün olmamakla beraber sıkıntıların ve problemlerin giderilmesi ile alakalı cumhur ittifakının ciddi çalışmaları ve çözüm yolları vardır. Bunu hep beraber yaşayıp göreceğiz. 

   Bizim makamımızaki göstermiş olduğumuz tavrımız ile alakalı beyanat düzce CHP il başkanının haddi değildir. Birlikten bahsediyorsunuz. O konuya da açıklık getirmek isterim.  Bizim birlik ve beraberlik anlayışımızda gerek genelde gerekse yerelde defalarca toparlayıcı siyaseti dile getirdiğimiz görülmüştür. Sadece Düzce'de yapılacak olan hizmetleri daha iyi yerlere taşımak için geçmişte elimizi taşın altına koyduğumuz ve tüm siyasi il başkanlarını bir araya getirme isteğimiz olmuştur.

   Yerelde tüm siyasi il başkanları aynı masada toplantı halinde istişareler yapılmıştır. Kucaklayıcı derken vatanımızı bölmek isteyen PKK uzantısı siyasi partilerden midir kastınız? Oy arttırmak derken ülkemizin geçtiği pandeminin de etkisi olduğu sıkıntılarsa, bunu çözecek olan da cumhur ittifakıdır.  Bunu da ayrıca Düzceli hemsehrilerimizin takdirine sunuyorum. 

   Bugün muhalefet dediğimizde bizim TBMM'de dahi milletimizin temsil makamında olmaması gereken ve kendilerinin de içinde bulunduğu ittifak ortağı olan HDP'nin birlikteliğini sayın başkan unutmuş. HDP'nin sözcülüğünü yapmakta zannedersem kararlı, bizim yaptığımız bir tespit ile alakalı, sarf ettiğimiz veya hedef olarak gösterdiğimiz bir siyasi parti yoktur. Ama kendileri bu işin HDP sozcülüğüne cevap verme gereğinde bulunmuşlardır. 

   Biz duruşumuzu, o dik duruşumuzu hiç değiştirmedik. Ülkemiz ve milletimiz için her taşın altına elimizi koyduk. Rahmetli Başbuğ Alparslan Türkeş'in önderliğinde yolumuzdan dönmedik, önce ülkem ve milletim sonra partim ve ben diyen genel başkanımızın neferleri, dava yoldaşıyız. Ülkeyi bölmek isteyen ülkeyi karalamak isteyen her gücün karşısında biz dimdik duracağız."

Yorum Yap

Yorum yazarak yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Burası Düzce Gazetesi (www.burasiduzce.com) hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.