Yılmaz, kademeli elektrik tarifesini övdü: ESNAFA DA UYGULANSIN!

MHP Düzce Milletvekili Ümit Yılmaz TBMM’de kademeli elektrik tarifesine yönelik bir konuşma yaparak, uygulamanın esnaflar içinde geçerli olması gerektiğini söyledi.

Yılmaz, kademeli elektrik tarifesini övdü: ESNAFA DA UYGULANSIN!
3.02.2022 - 16:21
Haber Merkezi

   MHP Düzce Milletvekili Ümit Yılmaz TBMM’de kademeli elektrik tarifesine yönelik bir konuşma yaptı.

   Yılmaz, konuşmasında şu ifadelere yer verdi:

   “Konutlarda kullanılan elektrik fiyatlarında uygulanan kademeli fiyat tarifesi yerinde bir uygulamadır. Ayrıca, Sayın Cumhurbaşkanımızın kademeyi 150 kilovattan 210 kilovata çıkarması doğru bir karar olmuş ve vatandaşlarımız arasında memnuniyetle karşılanmıştır. Ancak, konutlarda yapılan kademeli fiyat tarifesinin esnaflarımıza da uygulanması gerekmektedir. Özellikle artan fatura miktarları esnafımızın belini bükmektedir. 350 kilovatsaate kadar esnaf tarafından kullanılan elektrik miktarı lüks bir kullanım olarak değerlendirilmemeli, 350 üzeri kullanımlar da yüzer kilovatsaat hâlinde basamaklandırılarak faturalara yansıtılmalıdır. Aksi takdirde esnafımız gelen faturaları ürün ve hizmetlerine yansıtmak durumunda kalacak, bu durum da enflasyonu tetikleyecektir. Enerji Bakanlığının konuyla ilgili çalışmayı bir an önce yapıp Cumhurbaşkanına iletmesi esnafımızın beklentisidir.”
 

Yorum Yap

Yorum yazarak yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Burası Düzce Gazetesi (www.burasiduzce.com) hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.