Er, büfe ihalesini sordu: Neden tek kalemde ihaleye çıkartıyorsunuz?

İyi Parti Düzce İl Başkanı Yunus Özay Er, Aralık ayında yapılacak olan ancak bilinmeyen bir sebeple iptal edilen Millet Bahçesi kafeterya ve büfelerinin Şubat ayında yapılacak ihalesinden önceki ihalede tek tek kiraya verilirken, yeni ihalede neden tek kalemle ihaleye çıkarıldığını sordu.

Er, büfe ihalesini sordu: Neden tek kalemde ihaleye çıkartıyorsunuz?
24.01.2022 - 14:51
Haber Merkezi
3

   İyi Parti İl Başkanı Yunus Özay Er, Düzce Belediyesi’nin Aralık ayında yapacağını duyurduğu ve bazı Düzcelilerin şartnamesini satın aldığı, ancak bilinmeyen bir nedenle iptal ediken büfe ihalesinin Şubat ayında tekrar yapılacağını, ancak önceki ihalede tek tek kiralama yapılan büfelerin bu ihalede tek kalemde yapılmasının nedenini sordu. 

   Er, “Düzce Belediyesi İstanbul Caddesi ve Millet Bahçesi üzerinde yer alan büfeler ile alakalı ihale şartnamesini kamuoyu ile paylaşmıştır.  Daha önce ihale evrakları ihale katılımcıları tarafından teslim alınmasına rağmen ihalesi iptal edilen büfelerin yeni ihalesinin 3 Şubat Perşembe günü yapılacağı duyurulmuştur.  Ekte önceki ihale ve şimdiki ihalenin şartnamelerini sunuyor ve tüm Düzceliler adına şu sorularımıza cevap bekliyoruz” dedi.

   Er sorularını şöyle sıraladı; 

   "1) ilk ihaleyi, ihale dosyası hazır olmasına rağmen, hangi somut gerekçelerle iptal ettiniz?

   2)ilk ihalede büfeler makul bedelle ve küçük esnafın da ihaleye katılımına olanak sağlayacak şekilde büfeler için tek tek yapılırken, yeni ihale neden tek kalemde tüm büfeler için yapılmaktadır ? Düzceli küçük esnaf bu ihaleye nasıl girecektir? Yoksa Düzceli küçük esnaf bu ihalede yer almasa daha mı iyi olur? 

   3) tüm büfeleri tek kalemde ve 627.000 TL bedelle ihaleye çıkartarak  ve 18.810 TL geçici teminat bedeli belirlenerek rekabet şartları bozulmuş olunmuyor mu ? Nitekim ilk ihalede büfeler ayrı ayrı 43.000, 61.000 ve 462.000 TL gibi bedellerle Düzceli küçük esnafın da ihaleyi alabileceği tarzda yapılmıştı.

   4) milletin olanı millete vermek , yani Düzcelinin olanı Düzceliye geri vermek sözü ile yola çıkılan bu projede de vaat edilen yapılmayacak, Düzceli verilen bu sözün de tutulmaması ile mi karşı karşıya kalacaktır . İstikrarın sağlandığı en önemli husus bu mu olacaktır?"

   Adil rekabet koşullarını sağlaması için belediyeye çağrı yapan Er, “Lütfen sözünüzü tutun, adil olun, adil rekabet koşullarını sağlayın ve halkın olanı halka verin. Bu ihale şartnamesi adil hale getirilmeli ve mutlaka yeni bir şartname hazırlanmalıdır. Aksi halde akıllarda soru işaretleri oluşacak; kamu vicdanı büfeler ile alakalı şüphe içinde kalacaktır” dedi.

Yorum Yap

Yorum yazarak yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Burası Düzce Gazetesi (www.burasiduzce.com) hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Yorumlar (3)

 • Demokles in kılıcı.
  Demokles in kılıcı.
  25.01.2022 00:10

  Madem ki Halk olarak benim mülküm,bana geri verecektiniz, sizin beyanınız, değil diyorsanız yalancısınız, hukuk orada..Düzce'liler Bolu'yu örnek alın, bir tane Düzce'li iş insanı ihaleye girmesin.. Bir tane de Gerçek Düzce'li, orada pet bardakla, fahiş fiyata çay kahve içmesin.. Masaları boş kalsın.. Eski lisenin orayı, yalan beyanlarla, güya orası, alkolik ve fuhuş yeri olmuş muş bahanesi ile kebapçıya verenleri bu halk unutmayacak..

 • Demokles in kılıcı.
  Demokles in kılıcı.
  25.01.2022 00:00

  Bir toplumun hafızasını, geçmişini, kültürünü önemsemeyen zihniyet.. Bizim kültürümüzde insanlar karşılıklı çayını kahvesini içip sosyalleşmek ister.. Düzce'de doğup büyüyenlerin çoğu biri ile randevulaşırken belkide en çok verdikleri adres ti, Park gazinosu.. Ben arkadaşlarım sevdiklerimle karşılık oturacağım parkımdaki masalarımı istiyorum.. Ben Ortadoğudan gelenler gibi sıra ile oturup geçenleri gözler pozisyonda oturmak istemiyorum. Ben kahvelerde ki çay fiyatlarında çayımı içmek istiyorum.

 • Demokles in kılıcı.
  Demokles in kılıcı.
  24.01.2022 23:56

  Halkın olanı halka vereceğiz " dediklerinde umutlanmış tık.. Yalan mıydı o astığınız pankartlar.. Koydukları uyduruk ve rengi ile Düzce'nin makus talihini simgeleyen büfe ve üç beş masa ile sukut-i hayal yasadık.. Evet, görünen o ki, Sayın Özlü Düzce'nin en büyük hayal kırıklığı olmaya aday..