CHP Kadın Kolları Gölyaka'da Aile Destekleri Sigortasını anlatıyor!

Cumhuriyet Halk Partisi Düzce Kadın Kolları, partinin hazırladığı ‘Aile Destekleri Sigortası’ projesinin ayrıntılarını anlatmaya Gölyaka ile devam etti. Kapı kapı kadınlara seslenen CHP’li heyet "Yoksulluk sınırının altında aile kalmayacak" diyerek hazırlanan detaylı broşürleri vatandaşa ulaştırdı.

CHP Kadın Kolları Gölyaka'da Aile Destekleri Sigortasını anlatıyor!
18.01.2022 - 13:59
İHA

   CHP Kadın Kolları örgütü, mahalleler tespit edip ADS tanıtım broşürleri ile kadınlara, kişinin doğumundan ölümüne kadar olan bütün yaşamını sosyal güvence altına alacak, asgari ücretin altında geliri olan ya da hiç geliri olmayan bütün aileleri kapsayacak projeyi anlatıyor.

   Bu Kapsamda CHP Düzce Kadın Kolları Başkanı Jale Akyıldız ve yönetim kurulu üyeleri ise yaklaşık 2 aydır ilçe ilçe kapı kapı gezip, Aile Destekleri Sigortasının (ADS) maddelerini ve kazanımlarını kadın yurttaşlara anlatıyor. CHP heyeti bu kez Gölyaka ilçesindeydi. 

   Yapılacak destek kapsamında yurttaşlara ödenecek miktarın hanelerdeki kadınların hesaplarına yatırılacağının ve bu sayede kadınların ekonomik açıdan güçlendirileceğinin altının çizildiği projede, çocuk ve ev işleri nedeniyle işgücüne katılamayan kadınlara ise istihdama katılmaları durumunda ADS kapsamında kreş yardımı yapılacağı vurgulandı. 65 yaş üstü ve hiçbir sosyal güvencesi bulunmayanların, yaşlılık maaşları da bu kapsamda ADS sistemine entegre ediliyor. Gençler ise geleceklerini güven altına alabilmeleri için istihdamda öncelikli kategoride değerlendiriliyor.

   CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun talimatıyla, Partinin Kadın Kolları, Aile Destekleri Sigortası’nı vatandaşa anlatmak için her ilde yollara düşerken, CHP Kadın Kolları Genel Başkanı Aylin Nazlıaka ise son yaptığı röportajda "Bizler ‘umudun elçileri’ olarak her yurttaşımıza ADS’yi anlatacağız" ifadelerini kullandı.

Yorum Yap

Yorum yazarak yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Burası Düzce Gazetesi (www.burasiduzce.com) hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.