Cemşit: Tarikat ve cemaat yurtları derhal kapatılmalı!

CHP Düzce İl Başkanı Semih Cemşit, Fırat Üniversitesi Tıp Fakültesi öğrencisi Enes Kara’nın kaldığı Nur Cemaati yurdunda yaşamına son vermesine ilişkin bir açıklama yaptı.

Cemşit: Tarikat ve cemaat yurtları derhal kapatılmalı!
13.01.2022 - 13:24
Haber Merkezi

   Elazığ Fırat Üniversitesi Tıp Fakültesi öğrencisi 20 yaşındaki Enes Kara, cemaat yurdunda yaşadığı baskılardan ve gelecek kaygısından dolayı intihar etti. 20 yaşındaki gencin arkadaşlarıyla birlikte kaldığı dairenin bulunduğu apartmanın 7. katından atladığı öğrenildi. Kara, yaşamına son vermeden önce yayınladığı videoda istememesine rağmen ailesinin zoruyla cemaat yurdunda kaldığını söyledi.

   Konuya ilişkin açıklama yapan CHP Düzce İl Başkanı Semih Cemşit, tarikat ve cemaat yurtlarının kapatılması gerektiğini belirterek şu ifadeleri kullandı:

   "Ailesinin zoruyla kaldığı cemaat yurdundaki baskıdan şikayet ederek hayatına son veren tıp öğrencisi Enes Kara, cemaat ve tarikat yurtlarının durumunu yeniden gözler önüne sermiştir. Bir tıp öğrencisi, huzursuz olduğu bir yurtta kalmak zorunda olduğu için intihar etti. Çocuğumuz çektiği videoda yurtta istemeden kaldığını açıkça beyan etmiştir.

   Tarikat ve cemaat yurtları derhal kapatılmalı, kendilerini bu şekilde güvende hissetmeyen gençlerimize devlet kanalıyla el uzatılmalıdır. Ayrıca mektubunda gelecekleri için endişe ettiği iki kız kardeşinin tespit edilip koruma altına alınması önem arz etmektedir.

   "Bütün ümidim gençliktedir" diyen Mustafa Kemal Atatürk'ün gençliği bu çaresizliği asla ama asla hak etmemektedir."

Yorum Yap

Yorum yazarak yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Burası Düzce Gazetesi (www.burasiduzce.com) hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.