CHP'den 27 vekil Düzce'de! İlgezdi: Düzce bir durak yeri değildir!

CHP'nin 27 milletvekili, parti meclis üyeleri ve yüksek disiplin kurulu üyeleri Düzce'ye geldi.

11.01.2022 - 13:52
Güncelleme 11.01.2022 - 14:06
Özel Haber

   Mahmut Tanal, Gamze İlgezdi, Ali Mahir Başarır ve Veli Ağbaba başta olmak üzere CHP'nin 27 milletvekili, parti meclis üyeleri ve yüksek disiplin kurulu üyeleri Düzce'ye gelerek vatandaşın nabzını tuttu.

   Ziyaret, CHP Düzce İl Başkanlığı binasında basın açıklamasıyla başladı. CHP Düzce İl Başkanı Semih Cemşit'in ziyarete ilişkin bilgi vermesinin ardından CHP Genel Başkan Yardımcısı Gamze İlgezdi söz aldı.

İlgezdi: Düzce'nin hakkını korumak için sahip çıkacağız

   İlgezdi, açıklamasında şu ifadelere yer verdi:

   "Bütün illerde halkımızla temaslı olacağımız çalışmalar yapacağız. Her ilçemizde eş zamanlı bir çalışma yürüteceğiz. Günün sonunda, burada gönül köprülerini kurmak adına hep birlikte bir yol yürümüş olacağız.

   Düzce darda, yoklukta, kıtlıkta bir araya gelen yürekli insanların memleketi. Bizler için değerli ve genç bir ilimiz. Bugün Ankara'dan gelen ekibimizle Akçakoca'dan Kaynaşlı'ya, Cumayeri'nden Gümüşova'ya, Gölyaka'dan Çilimli'ye yayılan yüreği güzel insanlarımızla bir araya geleceğiz. Halkımızla hasbihal edeceğiz. Esas sizin dertlerinizi dinleyeceğiz. Gerek milletin kürsüsünden, gerekse yaşamın her alanında Düzce'nin hakkını, hukukunu korumak için sahip çıkacağız."

"Düzce bir durak yeri değildir"

   "Düzce uzun yıllardır çeşitli nedenlerle ihmal ediliyor. Aslında keşfedilmeyi bekleyen bir turizm cenneti. Biz bugün Düzcemizi yoksayanlara hatırlatmak istiyoruz ki: Düzce bir durak yeri değildir. 

   Zor günlerden geçiyoruz. Her birimiz bu zor günlerden nasibimizi alıyoruz. Milyonlarca insanımız işsiz, çaresiz ve yokluk içinde. Artık üretimden koparılmış bir Türkiye'de yaşıyoruz ve mutfaklar yangın yeri. Umutsuzluğa asla yer yok. Bunun altını çizmek lazım. Hep birlikte hiçbir çocuk yatağa aç girmeyene kadar bıkmadan, usanmadan çalışacağımızı ifade etmek isterim. Düşük gelir ve yoksulluk bu kentin kaderi olmamalı. Yeter ki bu kentin gücüne güvenilsin. Düzce değişir, Türkiye değişir. Yeter ki inanç olsun."

Ağbaba: Ne kadar suça bulaşmış insan varsa büyükelçilikle ödüllendiriliyor

   Ardından bir açıklama yapan CHP Genel Başkan Yardımcısı Veli Ağbaba ise konuşmasında şunları söyledi:

   "Türkiye, belki tarihinde yaşamadığı bir dönemi hem siyasi olarak hem ekonomik olarak hem de sosyal olarak yaşıyor. Her gün yeni şeyler gündeme geliyor. Türkiye adeta bir çiftliğe dönüştürülmüş durumda. Bir parti devleti tarafından yönetilme durumuyla karşı karşıyayız. Maalesef valilerin il başkanı gibi bile davranamadığı, tamamen siyasilerin emrine girdiği bir dönemi hep beraber yaşıyoruz. Sadece valiler değil, bürokratların da nasıl atandığını hep beraber görüyoruz. 

   Hazine ve Maliye Bakanlığı'nda 2018'den başlayarak atanma süreçlerine göz gezdirdiğimiz zaman maalesef bir çiftlik gibi yönetilen ülkeyle karşı karşıyayız. Türkiye'nin itibarını korumakla görevli büyükelçilerin de nasıl atandığını görüyoruz. Türkiye'de ne kadar suça bulaşmış, ne kadar itibarsız insan varsa büyükelçilikle ödüllendiriliyor. Birisi kaydı olan, çikolata kutularında sadece çikolata taşınmadığını öğreten Egemen Bağış. Bugün Türkiye'nin birçok yerinde eline silah almadığı halde, sadece malum cemaatin okuluna gitmekten, bankasına para yatırmaktan başka işi olmayan insanlar cezaevinde yatarken, meclisi bombalayanların kardeşlerinin büyükelçi olduğu bir dönemde yaşıyoruz." 

"Tuzun koktuğu yerdeyiz"

   "Dün bir manzarayla karşılaştık ki, o hepimizin yüreğini yaktı. Yoksul bir madenciyi, hayatını kaybeden arkadaşlarının hakkını arayan bir madenciyi tekmeleyen birisi Frankfurt'ta 6 bin euro karşılığı maaşla görevlendirildi. Tuzun koktuğu yerdeyiz, tuzun koktuğu noktadayız. Liyakatin ne olmadığını adeta AKP hükümeti bize gösteriyor. 

   Diyorlar ki "sokak çağrısı". Sokak çağrısı kimse yapmadı. Ama bir bakıyorsunuz ki hem Recep Tayyip Erdoğan hem Devlet Bahçeli sokakla ilgili çağrı yapılmış gibi bir şeyler söylüyorlar. Bir sanal siyasetle de karşı karşıyayız. Çiftçileri, hayvancıları, ekemeyen arkadaşlarımızı dinlemek için biz bugün sokaktayız. Gübre olmadığı için ürün ekemeyen arkadaşlarımızı dinleyeceğiz. Ödenemeyen Bağ-kur primlerini dinleyeceğiz. Her gün değiştirilen etiketleri dinleyeceğiz. Sokakta olacağız, Türkiye'de 10 milyonu aşkın işsizliği dinleyeceğiz. 

   Türkiye'nin sorunları belli. Çözümü de belli. Liyakatin olduğu, hukuk güvenliğinin sağlandığı bir siyasetle Türkiye'nin ayağa kalkacağından kuşku duymuyoruz."

Yorum Yap

Yorum yazarak yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Burası Düzce Gazetesi (www.burasiduzce.com) hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.