CHP'den Gazeteciler Günü kutlaması!

CHP Düzce İl Başkanlığı, 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü nedeniyle bir kutlama toplantısı düzenledi.

CHP'den Gazeteciler Günü kutlaması!
10.01.2022 - 15:48
Güncelleme 10.01.2022 - 16:41
Özel Haber

   CHP Düzce İl Başkanlığı'nda 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü dolayısıyla düzenlenen kutlama toplantısına CHP Düzce İl Başkanı Semih Cemşit, Merkez İlçe Başkanı Özcan Dağıstanlı, İl Kadın Kolları Başkanı Jale Akyıldız, İl Gençlik Kolları Başkanı Mustafa Kılıç ve gazeteciler katıldı. 

   Düzenlenen organizasyonda İl başkanı Semih Cemşit göreve geldiği günden bugüne, çalışmalarını basın mensuplarına aktararak, ilerleyen süreçte partinin izleyeceği yol haritasına değindi. Organizasyona katılım oldukça yüksekti. 

   Merkez İlçe Başkanı Özcan Dağıstanlı  "Felaketlerin yaşanmadığı, zamların üst üste gelmediği, gazetelerden artık iyi haberleri okuduğumuz günleri görmek istiyoruz" diyerek 10 Ocak Gazeteciler gününü kutladı.

   Kadın Kolları Başkanı Jale Akyıldız ise 10 Ocak Çalışan Gazeteciler gününü kutlayarak başladığı konuşmasına, katılım sağlayan basın mensuplarının kadın ağırlıklı olmasından dolayı duyduğu memnuniyeti dile getirerek "Gazetecilerin hiçbir zaman önlerinin kesilmediği bir ülke temenni ediyorum" ifadelerini kullandı.

   Gençlik Kolları başkanı Mustafa Kılıç ise basın mensuplarına hitaben yaptığı konuşmasında, baskılar olmadan, özgürce gazetecilik mesleklerini icra edecekleri bir süreç dileyerek, katılım sağlayan Düzce basınının 10 Ocak Çalışan Gazeteciler gününü kutladı.

"Akıllara zarar bir enflasyon var"

   CHP İl Yönetiminin Çalışan Gazeteciler Günü'nü kutlamasından sonra gündeme ilişkin değerlendirmelerde bulunan İl Başkanı Cemşit, yıllık enflasyonun yüzde 36 oranına çıkmasıyla ilgili, "Öncelikle şuna bakılmalı: Paranın alım gücü nedir? İki çocuklu bir ailenin asgari geçimi nedir? Bizim öncelikle bunu bilmemiz lazım. Bunu gözlemlememiz lazım. Asgari ücret 4250 lira oldu. Baktığınız zaman çok ciddi bir zam oldu. Ama bunun filelere yansıması, geçtiğimiz yılın Ocak ayındaki asgari ücretle karşılaştırdığımızda hiçbir şey. Geçen yıl 200 liraya iki file dolduruyorduk. Bu yıl inanın bir file dolmuyor. 

   Akıllara zarar bir enflasyon var. TÜİK'in açıkladığı rakamların çok gerçekçi olduğuna inanmıyorum. Emekliye yapılan yüzde 25 zammın da insanların ihtiyaçlarını karşılamayacağını düşünüyorum. 2 bin 500 lira bir ücretle, şu ortamda bir aile nasıl geçinebilir? Temel gıda maddelerini bile almakta zorlanabilir. Esnaflara, pazaryerlerine gidiyoruz. Peynire bakıyoruz, 80-90 lira olmuş. Nasıl geçinecek bu insanlar? Bununla ilgili çok ciddi, acil önlemler alınması lazım. İnsanların hayat şartları çok zor. Yarının daha karanlık olduğunu düşünüyorum. İnşallah vatandaşımız daha iyi şartlarda yaşayabilir" ifadelerini kullandı.  

"Düzce'ye zarar veriyorlar"

   1. Organize Sanayi Bölgesi'nin genişleme projesi kapsamında Hacıahmetler Köyü'nde arazilere el konulması iddialarıyla ilgili de konuşan İl Başkanı Cemşit, şu ifadeleri kullandı:

   "Hacıahmetler Köyü'nde 1800 ya da 2000 dönüm civarında bir arazinin 1. OSB'nin genişleme alanına katıldığıyla ilgili bir bilgi var. Ama bunun netliği yok. İktisat Kongresi'nde de gündeme geldi. Düzce'ye zarar veriyorlar. Düzce Türkiye'nin en iyi tarım alanlarından birisi ve biz burayı ellerimizle organize sanayi bölgelerine teslim ediyoruz. Niye buraya yapıyorsunuz? Gümüşova'da zaten var. Düzce'nin zaten çanak şeklinde bir yapısı var. Burada yapılan her sanayi, Düzce'nin havasına, Düzce'nin insanına zarar veriyor. Düzce'deki KOAH hastaları Türkiye ortalamasının 3-4 katı fazla. Düzce'de yaşamak özellikle kronik hastalar için çok sıkıntılı hale geliyor. Yaklaşık 200-300 civarında imza toplandı. Biz muhtarla da görüştük. Bununla ilgili girişimlerde de bulunacağız. Bu işin takipçisi olacağız. Düzce, kesinlikle tarıma ve hayvanlığa ayrılmalı. Düzce'de sanayi istemiyoruz. Çok kötü bir şekilde Düzce'yi yönetiyorlar. Az zaman kaldı. İnşallah biz geldiğimizde, Düzce'yi daha iyi yöneteceğiz. Düzce kesinlikle tarım alanı olmalı. Bununla ilgili ne gerekiyorsa yapacağız. Fabrikalar gelecekse gelsin. Ama Gümüşova'ya gelsin. Düzce'nin merkezine gelmesin."  

   Basın toplantısının ardından 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü dolayısıyla gezetecilerle birlikte pasta kesildi. CHP İl Yönetimi ve gazeteciler arasındaki sohbetin ardından toplantı sona erdi. 

 


 

Yorum Yap

Yorum yazarak yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Burası Düzce Gazetesi (www.burasiduzce.com) hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.