CHP pazarın nabzını tuttu! Cemşit: Marketlerdeki yangın pazara da sıçradı!

Cumhuriyet Halk Partisi Düzce İl Teşkilatı saha çalışmalarını sürdürüyor. Halkın nabzını tutmaya devam eden heyet, Salı gününü Hamidiye'de kurulan pazaryerine ayırdı.

CHP pazarın nabzını tuttu! Cemşit: Marketlerdeki yangın pazara da sıçradı!
29.12.2021 - 12:30
Haber Merkezi

   CHP Düzce İl Teşkilatı pazar tezgâhlarını gezerek, fiyatları gözden geçirirken, halkın nasıl bir kentte yaşamak istediğini öğrenmek için, onlara sorular yöneltti. İstek ve dilekleri not eden partililer, halkın nabzını tuttu.

   Pazarcı esnafı, maliyet artışı sebebiyle eskisi gibi satış yapamamaktan ve kapalı pazaryerlerinin olmayışından, halk ise filesini eskisi gibi dolduramamaktan şikâyetçi. 

   CHP Düzce İl Başkanı Semih Cemşit'i karşılarında gören pazarcı esnafı “İnsanlarda alım gücü yok. Gelip bakıyor fiyatı söylediğin zaman çekip gidiyor. Biz bazen kendimiz ürünler getiriyor satıyoruz satmasına ama nasıl satıyoruz. Getirdiğim fiyatın aynısına satıyoruz. Sıfıra sıfır hiçbir şey kalmıyor. Yıllardır bir kapalı pazaryerimiz yok. Karda kışta çile çekiyoruz" dedi. 

   Hacı Ahmetler, Darıcı ve Duraklar köyünde üretim yapan bir grup pazarcı esnafı ise bölgelerinde faaliyet gösteren Organize Sanayi Bolgesinin genişletilip, arazilerinin projeye dahil edilmesine tepki gösterdi.

   Esnaf, "Topraklarımız birinci sınıf tarım arazisidir. Bize sorulmadan bize danışılmadan alınan kararları kınıyoruz. Toprak bizim her şeyimizdir" ifadelerini kullandı.

   Cemşit ise "Ekonomideki bu kötü gidişatı durdurmanın tek yolu erken seçimdir. Market raflarındaki yangın artık halk pazarlarına da sıçramıstır. Tüketiciler pazardan da taneyle alışveriş yapıyor. Pazarcılar, artan maliyetler nedeniyle fiyatların arttığını bu nedenle tüketimin giderek azalmaya başladığını söylüyor. Pazara giden yurttaş filesini dolduramadan pazardan ayrılıyor. Yıllardır bu pazarcı esnafına kapalı pazaryerini çok görenler, üstüne üstlük üreticinin 1.sınıf tarım arazilerini ise sanayiye çevirdiler. Yazıktır, günahtır, elinizi vicdanınıza koyun" şeklinde konuştu.

Yorum Yap

Yorum yazarak yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Burası Düzce Gazetesi (www.burasiduzce.com) hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.