CHP Düzce Kadın Kolları, Gölyaka'da çalmadık kapı bırakmadı!

Cumhuriyet Halk Partisi Düzce ve Sakarya Kadın Kolları başkanları ve yönetim kurulu üyeleri ile birlikte, İlçeler bazında mahalle ziyaretlerine devam ediyor. Bu haftaki durak Gölyaka'ydı.

CHP Düzce Kadın Kolları, Gölyaka'da çalmadık kapı bırakmadı!
24.12.2021 - 13:43
Haber Merkezi

   Düzenli olarak ev ve esnaf ziyaretlerini sürdüren CHP Düzce Kadın Kolları, bugün Gölyaka’daydı. İlçelerde mahalleler bazında kadınlarla bir araya gelen CHP Düzce teşkilatına, komşu il Sakarya Kadın Kolları Başkanı Azize Çeroğlu da destek verdi.

   CHP’nin hazırladığı ve geçtiğimiz hafta İstanbul’da lansmanı yapılan ‘Aile Destekleri Sigortası’ projesinin ayrıntılarını, ilçelerdeki kadın yurttaşlara aktaran heyet, esnaf ziyareti yapmayı da ihmal etmedi. 

   Sakarya Kadın Kolları Başkanı ve aynı zamanda MYK üyesi Azize Çeroğlu ise ziyaretlerin amacını şu cümlelerle aktardı. "Ailenin güvenliği bir anlamda kadının elindedir. Bu bakımdan maaşlar kadınların hesabına yatırılacak, amacımız kentlerimizde yoksulluk sınırının altında yaşayan ailenin kalmaması. Gençlerimize eğitim, çocuklarımıza beslenme desteği sağlamak. Bizler bu sorumluluğun bilincinde, çalışmalarımızı sürdürmeye devam edeceğiz".

   Aile Destekleri Sigortası Paketi alt başlıkları şu şekilde:

   - ADS kapsamında yurttaşlara ödenecek olan “Aile Gelir Desteği”, hanelerdeki kadınların hesaplarına yatırılacak, kadınlar ekonomik açıdan güçlendirilecek. 
   - Çocuk ve ev işleri nedeniyle işgücüne katılamayan kadınlara, istihdama katılmaları durumunda ADS kapsamında kreş yardımı yapılacak.

   - Yoksulluk sınırının altındaki ailelerin çocuklarına eğitim bursu, beslenme ve süt desteği sağlanacak.

   - Pandemi döneminde daha görünür hale gelen dijital eşitsizliğin ortadan kaldırılması için çocuklara ücretsiz internet ve tablet desteği sunulacak.

   - ADS, “Aile Gelir Desteği”, “Aile Yardımları”, “Gençler”, “Kadınlar”, “Engelliler”, “Yaşlılar” ve “Çocuklar” olmak üzere 7 temel alt alandan oluşacak.

   - Engelli ve evde bakım maaşları ADS ile verilmeye devam edecek, hiçbir kesinti söz konusu olmayacak.

   - Engelli ve evde bakım maaşları belirlenirken engellinin hane içinde fert başına düşen geliri değil, kendi gelir durumu esas alınacak.

   - 65 yaş üstü ve hiçbir sosyal güvencesi bulunmayanların yaşlılık maaşları da ADS sistemine entegre edilecek.

Yorum Yap

Yorum yazarak yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Burası Düzce Gazetesi (www.burasiduzce.com) hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.