CHP Düzce Kadın Kolları İstanbul'da!

CHP'nin seçim stratejisi doğrultusunda Aralık ayı itibariyle toplantı trafiği yoğunlaşırken, Salı günü İstanbul’da "Aile Destekleri Sigortası Tanıtım Toplantısı" düzenlendi.

CHP Düzce Kadın Kolları İstanbul'da!
15.12.2021 - 13:13
Güncelleme 15.12.2021 - 13:13
Haber Merkezi

   Toplantıya Düzce'nin tüm ilçelerinin kadın kolları başkanları tam kadro katılım sağladı. 2011'den bu yana dile getirilen proje kapsamında, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu da kadınlara seslenerek, görüşlerini paylaştı.

   İstanbul’da düzenlenen tanıtım toplantısında kadın vekiller, kadın PM üyeleri ve yöneticiler hazır bulunurken, CHP Kadın Kolları Genel Başkanı Aylin Nazlıaka, iktidara gelmeleri halinde yurttaşlar için “gerçekçi destek” politikası oluşturacaklarını aktardı.

   Saha çalışmalarının artarak devam edeceğinin anlatıldığı toplantıda  “Kapı kapı dolaşıp ev ziyaretleri yaparak, partimizin Aile Destekleri Sigortası (ADS) projesini anlatılacağız" ifadelerine yer verildi. 

   "İktidara gelindiğinde güçlü sosyal devletin ilk adımı olan ADS Kurumu’nu kuracağız" diyen Nazlıaka, "Aile Destekleri Sigortası ile ev kadınlarının sosyal güvence meselesini çözeceğiz. Hane geliri asgari ücretin altında olan aileler için Aile Destekleri Sigortası’ndan mali destek sağlayacağız. Bu destekleri, hanedeki kadın adına bankada açılan hesaba yatıracağız" şeklinde konuştu.

Yorum Yap

Yorum yazarak yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Burası Düzce Gazetesi (www.burasiduzce.com) hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.