Cemşit: Tarım sektöründe tehlike çanları çalıyor!

Cumhuriyet Halk Partisi Düzce İl Başkanı Semih Cemşit, Düzce Fırıncılar Odası Başkanı İbrahim Korkmaz’la kur krizinin un fiyatlarını nasıl etkilediği konusunda bilgi aldı.

Cemşit: Tarım sektöründe tehlike çanları çalıyor!
30.11.2021 - 00:21
Haber Merkezi

   Yükselen ham madde fiyatları et, süt ve yem üreticilerinin belini bükerken, Türk Lirası'nda görülen tarihi değer kayıpları un ve ekmek fiyatlarını da vurdu.

   Her kalemde yaşanan son zamların ardından Cumhuriyet Halk Partisi Düzce İl Başkanı Semih Cemşit, Düzce Fırıncılar Odası Başkanı İbrahim Korkmaz’la bir araya gelerek, buğday piyasasında yaşanan hareketlilik ve kur krizinin un fiyatlarını nasıl etkilediği hususunda bilgiler aldı.

   "Unun toptan fiyatı yılın ilk 11 ayında yüzde 136 zamlanırken, gelecek aylarda un fiyatlarındaki seyrin nasıl bir yön çizeceği büyük bir belirsizlik" diyen Semih Cemşit "tarım sektöründe tehlike çanları çalıyor" ifadelerini kullandı.

 "36 yıldır ilk kez böyle bir kriz görüyorum"

   Düzce Fırıncılar Odası Başkanı İbrahim Korkmaz "36 yıldır ilk kez böyle bir kriz görüyorum diyerek, şu an un benim için altından önemli.3 aylık un bağlantısı yaptım fakat sonrası belli değil. 100 çalışanım var ve ne yapacağımızı bilemiyoruz.Üretim devam etmeli" ifadelerini kullandı.

   Öte yandan Düzce'de küçük çapta hizmet veren fırıncı esnafıyla da irtibata geçen Cemşit'in aldığı cevap ise "20 günlük unumuz kaldı. 20 gün sonra ne olacağı belli değil ,yarınımızı göremiyoruz,belki de ekmek üretimini bırakacağız" oldu.

Yorum Yap

Yorum yazarak yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Burası Düzce Gazetesi (www.burasiduzce.com) hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.