Dağıstanlı'dan 'barınma sorunu' açıklaması!

CHP Düzce Merkez İlçe Başkanı Özcan Dağıstanlı, son dönemde öğrencilerin yaşadığı barınma sorunu hakkında açıklama yaptı.

Dağıstanlı'dan 'barınma sorunu' açıklaması!
25.09.2021 - 13:10
Haber Merkezi

   CHP Düzce Merkez İlçe Başkanı Özcan Dağıstanlı, son dönemde öğrencilerin yaşadığı yurt ve barınma sorunuyla ilgili bir açıklama yaptı. Açıklamasında Müftülüğün KYK yurtlarına "manevi danışman" atamasının da amacını soran Dağıstanlı şu ifadeleri kullandı:

   "Öğrenciler kalacak yer bulmakta sıkıntı yaşadıkları için günlerdir feryad ediyorlar ki, barınma sorunumuzu giderin diye… Ama görüyoruz ki, bu feryada hükümet yetkilileri kulaklarını tıkıyor.O gençler, evlerini zar zor geçindiren ailelerin evlatları… O aileler, çocukları bir meslek sahibi olsun diye gurbete okumaya gönderiyor. O gençlerin 3-4 yerden maaş alan aileleri  yok, o gençler saraylarda villalarda oturmuyor, altlarında son model arabaları da yok. O gençler, geleceklerini kurtarmak için okuyup meslek sahibi olmak istiyorlar.

   Hükümet yetkilileri bu gençlerin barınma sorununu gidermek zorunda. 20 yıldır öğrenci kapasitesini karşılayacak düzeyde yurt yapmak yerine, gençleri bilinçli olarak cemaat ve tarikatların yurtlarına teslim ettiler. O yurtlar FETÖ'den dolayı kapatılınca da, takke düştü kel göründü. 

   Devleti yönetenler olarak,öğrencilerin sıkıntısını gidermek yerine; “Elinize dizinize dursun” diyerek, sanki babalarının cebinden harcıyormuş gibi milletin verdiği vergilerle biriken parayı kendilerine bonkörce harcayıp bu gençlere kör sağır oldular. Bonkörce harcamaktan bahsettim ya, Düzce valilik binasına estetik dokunuşla dışını boyayacaklarmış. Gerek var mı? Halk geçinememekten, öğrenciler de barınma sorunundan şikayetçi ama yetkililer, bütün bunları görmeyip kendi göz zevklerine para harcıyorlar. Yetkililere seslenmek istiyorum; Düzce’mize gelen öğrencilerin barınma sorunlarını giderin. Gereksiz harcamalarınızla bir KYK yurdu yapılırdı. Artık kendinizi değil, vatandaşları düşünün. Bari birkaç öğrencinin barınma sorununu halledin ne dersiniz?

   KYK yurtlarına da, parti kanalıyla tanıdıklar yerleştirildiği doğru mu? 

   Müftülüğün KYK yurtlarına ‘manevi danışman’ ataması ne alaka? Burada amaç ne?

   Daha öğrencilerin barınma sorunlarını gideremediniz, manevi danışmanlarla dini telkinde mi bulunacaksınız?

   Bizler; Gençlere sesleniyoruz: Kılıçdaroğlu’nun da vadettiği gibi Cumhuriyet Halk Partisi sizlerin yurt sorununu bir yılda çözecek. Gelecek kaygısı yaşamadan, sizden çalınanları telafi edeceğiz, bize güvenin…"