TDP Genel Başkan Yardımcısı Gazete Burasıdüzce'ye konuştu: "Düzce'de insanların en büyük sıkıntısı fındık"

Türkiye Değişim Partisi Genel Başkan Yardımcısı Maksut Beykoz, Gazete Burasıdüzce’ye açıklamalarda bulundu. Fındığın üreticiden 54 lira yerine 40-43 liradan alınmasını eleştiren Beykoz, konunun çözülmesi için Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ı göreve davet etti.

7.09.2022 - 15:43
Güncelleme 7.09.2022 - 15:44
Özel Haber

   Türkiye Değişim Partisi (TDP) Genel Başkan Yardımcısı Maksut Beykoz, Düzce İl Başkanı Sezgin Aktaş ve Genel Başkan Danışmanı Hayati Çaklı, Gazete Burasıdüzce’yi ziyaret etti.

“Düzce’de insanların en büyük sıkıntısı…”

   Düzce ve Türkiye gündemine ilişkin sohbetin ardından fındık alımlarına ilişkin açıklama yapan TDP Genel Başkan Yardımcısı Maksut Beykoz, şu ifadeleri kullandı:

   “Düzce’de insanların en büyük sıkıntısı o. Düzce ve Akçakoca Batı Karadeniz’de fındığın başkenti. Sayın Genel Başkanım Mustafa Sarıgül bundan 5 ay önce “Dünyada fındığın yüzde 70-80’i Türkiye’de üretiliyor. Bunların fiyat belirlemesini Ferroli yapıyor. Niçin onlar yapıyor? Gelin muhalefet, meclis cumhurbaşkanlığı olarak birlikte hareket edelim. Bunu 4 dolar yapalım. Her sene aynı tartışma olmasın” dedi.”

“Düzce milletvekilleri, il başkanları fındık fiyatlarına bir baksın”

   “Ama maalesef Sayın Cumhurbaşkanı fiyatı 54 lira olarak belirledi. Şu anda bakıyorum. Düzce’deyim ve çok üzgünüm. Cumhurbaşkanı herhalde bunları duymuyor veya bunları cumhurbaşkanına iletmiyorlar. Düzce’deki özellikle Ak Parti milletvekillerine, il başkanlarına, tümüne sesleniyorum. Lütfen bir çıkın sokağa. Fındık fiyatlarına bir bakın. Bugün alım fiyatları 40-43 lira arasında değişiyor. Yazık günah insanlara. Her şeyden önce benim memleketimde ne ekeceğime ne biçeceğime kimse karar veremez. Bir an önce buna çözüm bulmamız lazım.”

“Bu insanların emeğini çalmasınlar”

   “Bugün Düzce’ye bakıyorsunuz. Düzce ovasında 20-30 yıl önce tütün yetişiyordu. Ama bugün Türkiye’de tütünü kaldırdılar. Türkiye’de ekilip ekilmeyeceğine Tobacco karar veriyor. Bununla ilgili olarak Sayın Cumhurbaşkanını göreve davet ediyorum. Fındığa bir el atsın. 54 lira demişti ama bugün 40-43 lira arasında. Bu insanların emeğini çalmasınlar.”

Youtube kanalımıza abone olarak yeni
videolarımızdan ilk siz haberdar olun.
Youtube Adresimiz

Yorum Yap

Yorum yazarak yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Burası Düzce Gazetesi (www.burasiduzce.com) hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.