Caymaz, zamları değerlendirdi: Gördüğüm manzara şu, herkes sessiz ve mutsuz

DEVA Partisi Düzce İl Başkanı Murat Caymaz, gün aşırı devam eden akaryakıt zamlarını değerlendirdi.

Caymaz, zamları değerlendirdi: Gördüğüm manzara şu, herkes sessiz ve mutsuz
18.05.2022 - 13:22
Haber Merkezi
1

   DEVA Partisi Düzce İl Başkanı Murat Caymaz, sosyal medya hesabından akaryakıt zamlarını değerlendiren bir paylaşım yaptı.

   Gerçekleştirdiği ziyaretlerde herkesin sessiz ve mutsuz olduğunu gözlemlediğini belirten Caymaz, şu ifadeleri kullandı:

   "Gün aşırı zam yağmuru devam ediyor. 

   Dün itibariyle ; Benzine 1,68 TL, Otogaza 60 kuruş, Çaya % 43, Şekere % 25 zam yapıldı. 

   Yetti mi? Yetmemiş!

   19 Mayıs Perşembe günü benzine 103.29 kuruş, 21 Mayıs Cumartesi günü Motorine 73.15 kuruş daha fiyat artışı beklenmekte. Zam yapmanın da bir adabı olur, hepten işler kontrolden çıktı. Hükümet olarak amacınız, hedefiniz ve çözüm politikalarınız nedir? Milletimizin daha ne kadar sabretmesini bekliyorsunuz ? Akaryakıta zam demek tüm piyasa mallarına zam geliyor anlamı taşır. Siyasetin dışında sade bir vatandaş olarak yaptığımız sektörel işlerde planlama yapamıyoruz, maliyet hesabı yapamıyoruz, kâr mı ettik, zarar mı ettik öngöremiyoruz. Elimizdeki ürüne bağlantı yapıyoruz, ertesi gün zarar etmeyeceğimizin garantisi yok. Kısacası hep birlikte çalışarak batıyoruz. Dolar kuru yine tırmanışa geçti, kime zararı olacak ? Hammadde tedariği ile üretim yapan üreticilerimize, emek veren, parasını riske atan ve çalışarak devletine vergi veren işletmelerimize zararı olacak. Peki kime faydası olacak ? Hükümetin getirmiş olduğu kur korumalı mevduat sisteminde parasını bankaya faize yatıranlara yarayacak. Ne güzel sistem, büyük bir kesim tüm bu ekonomik sıkıntılar içerisinde canla başla çalışarak ödediği vergilerden bankada parası olanların servetlerine servet katacak. 

   Günümüz itibariyle Türkiye’nin dünya ekonomisindeki payı %0.67’ye indi. 

   Bu rakam 1980’den beri son 42 yılın en düşük 2. seviyesi. 

   İlk sırada %0.60 ile 2001 geliyor. Yani 2001 ekonomik krizindeki verilere döndük.

   Hükümet yetkililerine sesleniyorum, artık üreticilerimize, çiftçilerimize, esnaflarımıza, sanayicilerimize, kamu personellerimize, kısaca tüm vatandaşlarımıza hayal vadetmekten vazgeçin. Hemen her gün sahadayım, ziyaretler gerçekleştiriyorum. Gördüğüm manzara şu, herkes sessiz ve mutsuz. İlk seçimlerde sessizliklerini sandıklara yansıtacaklar.

   Bu kötü gidişattan kurtulmanın mantıklı ve tek yolu Sayın Ali Babacan'ı ve DEVA Partisi'ni desteklemektir"

Yorum Yap

Yorum yazarak yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Burası Düzce Gazetesi (www.burasiduzce.com) hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Yorumlar (1)

  • Edebi Hanım
    Edebi Hanım
    21.05.2022 22:58

    Eeeee daha düne kadar ak partili değilmiydin sen, Mehmet keleşle birlikte, ne oldu şimdi,