Yılmaz, TBMM'de söz aldı: Düzce'ye 10 adet yeni okul yapılmalı!

MHP Düzce Milletvekili Ümit Yılmaz, TBMM’de söz alarak Düzce’de tekli eğitime geçilebilmesi için 10 yeni okul yapılması gerektiğini söyledi.

2.02.2022 - 13:41
Haber Merkezi

   TBMM’de söz alan MHP Düzce Milletvekili Ümit Yılmaz, Düzce'de 18 okulda hala ikili eğitim yapıldığını ve bunun tasvip edilmeyen bir sistem olduğunu söyledi.

   Yılmaz, konuşmasında şu ifadelere yer verdi:

   “2022 yılı içinde Düzce'de Millî Eğitim Bakanlığının okul yapımı ve onarımı için ayrılan yatırım tutarı 18 milyon 486 bin Türk lirası olarak belirlenmiştir. Düzce'de 18 okulumuzda ikili eğitim öğretim yapılmaktadır. İkili eğitim sistemi Millî Eğitim Bakanlığının da tasvip etmediği bir sistemdir. Düzce'de bir an önce tekli eğitime geçilebilmesi için yapımı devam eden okulların haricinde en az 10 adet yeni okul yapılması gerekmektedir ancak 2022 yılı için ayrılan bu ödenekle okulların yapılması bir yana mevcut okulların tamirinin yapılması bile zor görülmektedir. Düzcelilerin hak ettiği kaliteli ve modern eğitimleri alabilmeleri için ayrılan ödeneğin artırılması gerekmektedir.

   Ayrıca Düzce Öğretmenevi ekonomik ömrünü tamamlamış iptidai bir binada hizmet vermeye çalışmaktadır, Yeni öğretmenevi binası bir an önce yatırım planına alınarak ihalenin yapılması ve inşaatın başlaması gerekmektedir. Buradan tüm Düzceli hemşerilerimiz adına Millî Eğitim Bakanımıza sesleniyorum.”
 

Yorum Yap

Yorum yazarak yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Burası Düzce Gazetesi (www.burasiduzce.com) hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.