AK Parti’nin Düzce Belediye başkan adayları tanıtıldı

Düzce Kültür Merkezinde yüzlerce partilinin katıldığı tanıtım töreninde AK Parti’nin il, 7 ilçe 2 belde belediye başkan adayları kamuoyuna tanıtıldı.

AK Parti’nin Düzce Belediye başkan adayları tanıtıldı
9.02.2024 - 17:33
Güncelleme 9.02.2024 - 17:34
İHA

   Programa AK Parti Genel Başkan vekili Mustafa Elitaş, AK Parti Genel Merkez Kadın Kolları Başkanı Düzce Milletvekili Ayşe Keşir, AK Parti Yerel Yönetimler Başkan Yardımcısı Bilecik Milletvekili Selim Yağcı, AK Parti Düzce Milletvekili Ercan Öztürk, İl Başkanı Hasan Şengüloğlu ve teşkilat üyeleri katıldı.

“Belediyeciliğin kitabını yazdı”

   Tanıtım programında konuşan Mustafa Elitaş, Türkiye Yüzyılı şehirleri için hazır ve kararlı olduklarını anlattı. AK Parti’nin Gerçek Belediyecilik mottosuna vurgu yaparak Dr. Faruk Özlü’nün başkanlığındaki Düzce Belediyesinin çalışmalarının tüm Türkiye’ye örnek olduğunu ve Özlü’nün belediyeciliğin kitabını yazdığını söyledi.

   Elitaş, Başkan Faruk Özlü ile Ankara’daki çalışmalarından örnekler vererek, iyi bir devlet adamı olduğunu vurguladı. “Özlü ile birçok görevde beraber çalıştık gerçekten değerli bir insan” diyen Mustafa Elitaş şunları söyledi: “AK Parti davası, Cumhurbaşkanımızın 94 yılında başlattığı belediyecilik anlayışıyla, tüm şehirleri, ilçeleri ve beldeleri gerçek belediyecilikle tanıştırmak için gayret ediyor. Bu anlamda aday olmadığı için küsüp gidenler, gerçekten bu davaya sahip çıkamazlar. Dava demek: aday kim olursa olsun, küsmeden kırılmadan onu desteklemek, onunla yürümek demektir” ifadelerini kullandı.

“Türkiye’ye örnek oldu”

   AK Parti Genel Merkez Kadın Kolları Başkanı Düzce Milletvekili Ayşe Keşir, Belediye Başkanı Faruk Özlü’nün Düzce’ye çok şey kattığını belirterek “Ama ben 2 tane önemli gördüğüm konuya değinmek istiyorum. 1 ulaşım master planı, 2 çevre planı. Faruk Özlü, Düzce’nin gelecek 50 yılının çevre planını yapıyor. Bu çok kıymetli bir vizyon. Ulaşım konusunda hayata geçirdiği yenilikler birçok ilde takdirle karşılanıyor. Kıbrıs bile örnek aldı. İnşallah önümüzdeki dönemde daha güzel işler yapacak” diye konuştu.

“Ben belediye başkanlığını çok sevdim”

   Programda konuşan Başkan Faruk Özlü, belediye başkanlığı sürecini anlatarak “Hiç beklediğim bir görev olmamasına rağmen, Belediye Başkanlığını çok sevdim. Belediye başkanlığı küçük bir ülkenin başbakanlığı gibi. Milli Eğitim Bakanlığı okul yaptıracak, bizim imar tahsisi yapmamız gerekiyor. Sağlık Bakanlığı hastane yaptıracak, bizim yer tahsisi sağlamamız gerekiyor. Bir şekilde belediye olarak bu şehirde olan her şeyle alakamız var. Bununla birlikte yeni dönemde de hayata geçireceğimiz projelerimiz var. Siyasi polemiklere girmiyorum. Sadece kendi işimi yapıyorum. Bu şehrin önümüzdeki 50 yılını planlıyoruz. O vizyonla çalışıyoruz. Çalışmaya devam edeceğiz” şeklinde konuştu.

 

Yorum Yap

Yorum yazarak yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Burası Düzce Gazetesi (www.burasiduzce.com) hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.