Muhtarlar toplantısının sahibi kim?

Düzce Merkeze bağlı muhtarların toplantısını belediye bir haber metniyle verirken, AK Parti İl Başkanlığı ise toplantıyı düzenleyen kendileriymiş gibi haberi ayrıca servis edip sadece İl Başkanı Mustafa Keskin’in konuşmasına yer verdi.

Muhtarlar toplantısının sahibi kim?
5.02.2022 - 15:05
Güncelleme 5.02.2022 - 15:07
Özel Haber

   Dün Düzce Merkeze bağlı mahalle muhtarlarıyla Mutfak Sanatları Merkezinde düzenlenen toplantıyı hem Düzce Belediyesi ve hem de AK Parti Düzce İl Başkanlığı sahiplendi.

   Düzce Belediyesi basın bürosu toplantı haberini servis ederken sadece Belediye Başkanı Faruk Özlü’nün açıklamalarına yer verirken, AK Parti Düzce İl Başkanlığının basın bürosunun servis ettiği haberde ise sadece İl Başkanı Mustafa Keskin’in açıklamalarının olduğu görüldü.

TOPLANTIYI BELEDİYE ORGANİZE ETMİŞTİ

   İşin aslı ise, Mutfak Sanatları Merkezinde Merkeze bağlı muhtarlar toplantısı, Düzce Belediyesi tarafından organize edilmişti.

   Davetliler arasında, AK Parti İl Başkanı Mustafa Keskin, AK Parti Merkez İlçe Başkanı Hasan Şengüloğlu, İl Özel İdare Genel Sekreteri Hayri Şen, Köy Muhtarları Derneği Başkanı Tacettin Kaval, belediye birim müdürleri ve 96 köyün muhtarları yer alıyordu.

ARALARINDA SORUN MU VAR?

   Ancak AK Parti İl Başkanlığı toplantının organizasyonunun kendilerince gerçekleştirilmiş gibi bir hava vererek basına servis etti.

  Bu son olay sonrası, zaten siyasi kulislerde konuşulmakta olan Düzce Belediye Başkanı Faruk Özlü ile AK Parti İl Başkanı Mustafa Keskin’in arasında soğuk rüzgarlar estiği yönündeki söylentilerin daha da artacağına işaret ediyor.

İŞTE BELEDİYE BASIN TARAFINDAN SERVİS EDİLEN HABER

   BAŞKAN ÖZLÜ, KÖY MUHTARLARIYLA BİRARAYA GELDİ

   Düzce Belediye Başkanı Dr. Faruk Özlü, merkeze bağlı köylerin hizmet noktası başta olmak üzere yaşadıkları sorunları dinlemek, çözüm noktasında yardımcı olmak için köy muhtarları ile biraraya geldi.

   Mutfak Sanatları Merkezinde Muhtarlık İşleri Müdürü Numan Şirin tarafından organize edilen toplantıya Başkan Özlü’nün yanı sıra AK Parti İl Başkanı Mustafa Keskin, Merkez İlçe Başkanı Hasan Şengüloğlu, İl Özel İdare Genel Sekreteri Hayri Şen, Köy Muhtarları Derneği Başkanı Tacettin Kaval, belediye birim müdürleri ve 96 köyün muhtarları yer aldı.

   Kahvaltının ardından konuşan Başkan Özlü, “Köy muhtarlarımız için yeni bir bina yapılıyor. Sayın Valimiz, İl Başkanımız ve İl Özel İdare Genel Sekreterimizin gayretleriyle. Bu binanın iç mekan tefrişini biz yapacağız. Yakında buranın açılışını yaparak sizlerle daha sık bir araya geleceğiz. Bugün bütün belediye birim müdürlerimiz buradalar. Köylerle daha çok Özel İdare ilgileniyor ama biz diyoruz ki; köydeki herkesin şehirle bir bağlantısı var. Aynı şekilde şehirde yaşayanların da köyle bir bağlantısı var. Yani köy ve şehir ayrımı yapmadan beraber çalışacağız” dedi.

   Program, muhtarların köylerine yönelik sorunlarını dile getirmelerinin ardından toplu fotoğraf çekimi ile sona erdi.

İŞTE AKPARTİ İL BAŞKANLIĞI TARAFINDAN SERVİS EDİLEN HABER;

   AK PARTİ MUHTARLARLA BULUŞTU

   AK Parti İl Teşkilatı, Merkeze Bağlı Köy Muhtarlarıyla kahvaltıda buluştu. Mutfak Sanatları Merkezinde düzenlenen toplantıya AK Parti İl Başkanı Mustafa Keskin, Düzce Belediye Başkanı Dr. Faruk Özlü, AK Parti Merkez İlçe Başkanı Hasan Şengüloğlu, İl Kadın Kolları Başkanı Gönül Asuk, İl Özel İdaresi Genel Sekreteri Hayri Şen, Türkiye Muhtarlar Derneği Düzce Şubesi Başkanı Tacettin Kaval ile Merkeze bağlı köy muhtarları katıldı.

   Toplantıda konuşma yapan AK Parti İl Başkanı Mustafa Keskin, en yaşana bilir köylerin Düzce’de olduğunu belirterek, “ Sayın Muhtarlarımız, Genel Sekreterimiz ve Sayın Başkanım saygılarımı sevgilerimi sunuyorum. 2009 yılından buyana hep birlikte köylerimizi daha güzel bir hale getirmek için işte bu kadrolarla sizlerle hep beraber çalışıyoruz. Sizler bizim çalışma arkadaşımızsınız. Köylerimizin eksiklerini sizler takip ediyorsunuz. Biz de siyasi olarak AK Parti iktidarından sizlerden aldığımız bu eksiklikleri çözmek için çalışma yapıyoruz. Köylerde yapılması gerekenleri bakanlıklarımızdan istiyoruz. Bu hizmeti gerçekleştirmek için daha çok paraya daha çok projeyi hayata geçirmek için çalışıyoruz. Hep birlikte çalışıyoruz 2019 yılından bu yana Allah’a hamdolsun. Düzce’de 278 köyümüz var. İnanın Türkiye coğrafyasının Batı Karadeniz bölgesinin en yaşanılabilir kentinin en yaşana bilir köylerinde yaşıyoruz. Düzce küçük bir il fakat etkisi büyük. Sadece bir yılda içme suyu Projesine 22 trilyon getirebilen ender illerden biridir.  İşte bunu hep beraber yaptık ne kadar çok yatırım çekebilirsek Düzce’ye susuz köyümüz, yolsuz köyümüz kalmaz. Bunu hep birlikte yapacağız. 2024 yılında Düzce’mizde yolu ve suyu olmayan köyümüz kalmayacak” ifadelerinde bulundu.

   Konuşmaların ardından, AK Parti İl Başkanı Mustafa Keskin ile Düzce Belediye Başkanı Dr. Faruk Özlü köy muhtarlarından sorunları ve sıkıntılarını dinlediler.