Özlü, sessizliğini bozdu: Silip unutturmak gayemiz olamaz!

Düzce Belediye Başkanı Faruk Özlü, Olimpiyat Kavşağı'nın isminin Sancaklı Kavşağı olarak değiştirilmesine ilişkin gelen tepkilere cevap verdi.

Özlü, sessizliğini bozdu: Silip unutturmak gayemiz olamaz!
5.11.2021 - 21:49
Haber Merkezi
6

   Düzce Belediye Başkanı Faruk Özlü, Olimpiyat Kavşağı'nın isminin Sancaklı Kavşağı olarak değiştirilmesiyle ilgili bir açıklama yaptı.

   Açıklamasında gelen tepkilere cevap veren Özlü, bir grup yerel basın organını da "kışkırtıcı haber" yapmakla suçladı.

   Özlü'nün açıklaması şu şekilde:

   "Son günlerde bir grup yerel basında bir kavşak isimlendirilmesine ilişkin halkı kutuplaştırıcı, kışkırtıcı haberlerin yer alması üzerine aşağıdaki açıklamanın yapılması gerekli görülmüştür.

   Öncelikle Düzce’mize değer katan D-100 ve D-655 karayolu üzeri kavşak, refüj ve ferforje düzenleme çalışmalarımıza katkı sunma talebimize olumlu cevap veren iş insanları Sayın İbrahim Sancaklı ve Sayın Refik Kuruoğlu'na şehrimiz adına teşekkür ediyorum. 

   İki hayırsever değerli insanın bu davranışının tüm Düzceli iş insanlarınca örnek alınmasını temenni ediyorum. 

   Daha önce Kervan kavşağı bölgesindeki yonca kavşağın peyzaj düzenlemesini üstlenen Sayın Hamit Şerifoğlu'nun adı bu kavşağa verilerek "Hamit Şerifoğlu Köprülü Kavşağı" olarak değiştirildiğini hatırlatmak isterim.

   "Düzce’de taş üstüne taş koyanları baltalamak" yerine onları onurlandırmak, teşvik etmek bizlerin görevi olmalıdır".

"Silip unutturmak gibi bir gayemiz olamaz"

   "Düzce’deki hiçbir değeri silip unutturmak gibi bir gayemiz olamaz. Kaldı ki millet bahçesinin arazisini bağışlayan Mine Hatun'un hayat hikâyesini tüm Düzcelilere duyurduğumuzu hatırlatmak isteriz. 

   Bazı yerel basın yayın kuruluşları tarafından kavşak isimlendirmesi ile ilgili şahsım hariç herkesin bilgisine başvurularak kutuplaştırıcı kışkırtıcı yayınlar yapılması, basın yayın ahlakı ile bağdaşmamaktadır. 

   Her konuda bizi arayabilen, bize rahatlıkla ulaşabilen basın yayın mensuplarımızın bizi hiç aramayıp, kendini bilmez bir takım kişilerin sosyal medya paylaşımlarını dahi haberleştirmesi iyi niyetle bağdaşmamaktadır.  Bu tutum, "basın üzerinden siyasete ayar çekme" alışkanlığının bir devamı olarak görülmektedir. Son günlerde hizmete aldığımız ve Düzceli kardeşlerimizden büyük takdir alan  “Millet Bahçesi” ve “Mutfak Sanatları Merkezi” gibi eserlerimizi gölgeleme gayreti olarak değerlendirilmektedir".

"Sancaklı ailesi tarafından hibe olarak yaptırıldı"

   "Söz konusu kavşağın peyzaj düzenlemesi ve bitkilendirilmesi Sancaklı ailesi tarafından hibe olarak yaptırılmıştır. Bu duyarlı ve şehrimize dokunan yardımdan dolayı Sancaklı ailesine teşekkür ediyoruz. Hayırsever birçok iş insanımız Düzce’mizin gelişmesine katkıda bulunmaktadır. Diğer iş insanlarımızın da şehrin gelişmesine katkıda bulunacağına inanıyorum. 

   “Düzce’de hiçbir şey eskisi gibi olmayacak” diyerek çıktığımız bu yolda tüm Düzceliler hem projelerimizi hem de çalışmalarımızı takdirle karşılamaktadır. Hayırsever iş insanlarımızın yapmış olduğu destekten sonra isimlerinin yaşatılmasını her zaman ahlaki bulmuşumdur. Söz konusu kavşağa konulacak yazı içeriği konusundaki takdir ve tercih peyzaj düzenlemesini ve bitkilendirme çalışmasını yapan hayırsever Sancaklı ailesine aittir.

   Aba altından sopa göstermeye çalışan bir kısım basın yayın kuruluşlarımız bilmelidir ki; şahsım ve Düzce Belediyesi her zaman Düzce’nin ve Düzcelinin yanındadır". 
 

Yorum Yap

Yorum yazarak yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Burası Düzce Gazetesi (www.burasiduzce.com) hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Yorumlar (6)

 • Akif
  Akif
  8.11.2021 12:24

  hamit kaplandan anı olması önemli değil metin imamoğlu.düzcelinin anıları var.bizim anılarımız...yeni açılan kavşaklara verilsin ismi

 • mustafa
  mustafa
  7.11.2021 12:56

  millet geçinemiyor bizim tartıştığımız şeye bak. muhalefetin hiçmi işi yok

 • Düzcelim
  Düzcelim
  7.11.2021 12:22

  düzcenin tarihi ile oynamayın

 • remzi k
  remzi k
  7.11.2021 12:20

  isimden önce yapılacak şey trafik. trafiğin rahatlaması. trafik felç oluyor. bunca millet isim için bağıracağına trafik için bağırsın.

 • şenay
  şenay
  7.11.2021 11:54

  Kervan kavşağının adı değişti. Memursen bulvarı diye bir cadde yaptılar. memursen bir sendika değilmiydi? birde kalıcı konutlar yoluna verilen isim. neydi? kaçımız o ismi hatırlıyor? tüm bunlar eski başkanlar zamanında yapılmış. ve bunlar olurken bu kadar karışıklık olmamıştı. sizcede garip değil mi?

 • Metin İMAMOĞLU
  Metin İMAMOĞLU
  6.11.2021 00:00

  Sayın Bakanım (Başkanım) faruk özlü bey Düzce miz için yaşanabilir çalışmalar yapıyor ve Düzce nin Düzcelilere yaşana bilir ferah nezih şehir yapıyor .isim Değişme ile Daha etkili merkezi Açıdan Daha modern ve şık Adres olur .mesela Olimpiyat ismi güzel Ama .şu anda önceki olimpiyat ismini oraya koyan Hamit kaplandan bir anı yok . O zaman Bence o kavşağın Adı Bir anı olarak Olimpiyat Sancaklı kavşağı olabilir. Ozaman iki Düzce için Gönül vermiş insanların ismini yaşatmış oluruz .Bunun için