Cemşit: Yaşama hakkı kadınların elinden alınıyor!

CHP Düzce İl Başkanı Semih Cemşit, 5 Aralık Dünya Kadın Hakları Günü nedeniyle bir mesaj yayımladı.

Cemşit: Yaşama hakkı kadınların elinden alınıyor!
5.12.2021 - 12:59
Haber Merkezi

   Cemşit, 5 Aralık Dünya Kadın Hakları Günü mesajında şu ifadelere yer verdi:

   "Fedakârlıklarıyla ve cesaret örnekleriyle bağımsızlık mücadelemizin öznesi olan kadınlar, genç Cumhuriyet yıllarında çıkarılan bir dizi yasayla siyasette söz sahibi oldu. Bugün ise 1930'larda kazandıkları bu eşitlikçi hak şöyle dursun kadınlar yaşam hakkı için mücadele vermek zorunda kalıyor. Yaşama hakkı, dokunulamaz, devredilemez ve vazgeçilemez olan en temel insan hakkı olmasına rağmen, ülkemizde kadınlarımızın elinden alınıyor. 

   Kadınlar "Şiddetin faillerini değil, bizi koruyun “diyerek sokaklarda haykırıyor, yaşamak için mücadele veriyorlar. Tam da bu noktada partimiz, korkutulmaya, sindirilmeye çalışılan kadınları kucaklıyor. 7/24 çalışan 444 82 85 çağrı merkezimiz sayesinde kadınların sesi olmaya devam ediyoruz. Temennimiz kadınlarımıza güvenli bir gelecek inşaa edebilmek. Bizler Mustafa Kemal Atatürk'ün ilkeleri ve devrimleri doğrultusunda, kadınlarımızın haklarını alması ve eşit temsil konusunda hep birlikte mücadelemizi sürdüreceğiz.5 Aralık Dünya Kadın Hakları Günü kutlu olsun".

Yorum Yap

Yorum yazarak yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Burası Düzce Gazetesi (www.burasiduzce.com) hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.