Başarılı gerçekleşen ameliyatla glomus tümöründen kurtuldular

Ankara ve Düzce’de çift taraflı glumos tümörü hastası 2 kişi, Lokman Hekim Van Hastanesinde aynı gün yapılan başarılı ameliyatla sağlığına kavuştular.

23.09.2022 - 13:51
İHA

   Ankara’da yaşayan Şahin Özdemir ile Düzce’de yaşayan Hülya Öz, çift taraflı glomus tümörüne yakalandılar. Gittikleri hastanelerde umduklarını bulmayan Özdemir ve Öz, geldikleri Lokman Hekim Van Hastanesinde aynı gün gerçekleştirilen ameliyatla sağlığına kavuştular. Konuyla ilgili İHA muhabirine açıklamada bulunan Lokman Hekim Van Hastanesi Kalp ve Damar Cerrahisi Prof. Dr. Halil Başel, glomus tümörünün ender görülen bir hastalık olduğunu ifade ederek, tümörün iki taraflı görülmesinin ise daha da ender olduğuna dikkat çekti. İki taraflı glomus tümörünün genelde genetik yapıyla alakalı olduğunu belirten Dr. Başel, “Hastalarımızın özelliği ikisinin de iki taraflı glumos tümörü var ve ikisini de aynı gün tedavi ettik. Özellikle Şahin beyin tümörü bizi çok zorladı. Çok zor bir yerdeydi, kafa kasidesinin altına kadar gittik. O yüzden bir tarafını çıkardık diğerini bir ay sonra yapacağız. Hülya hanım ise gittiği doktorlar, “Bu çok riskli, hemen büyür ama bekleyeceğiz” demesi üzerine “Bekleyerek neyi kazanacağız. Hastalık düzelecek mi” diye doktorlara sormuş. Onun üzerine arayışa girmiş. Sonra yapılan haberler sayesinde bize ulaştı. Bizimle irtibata geçti. Geldiği gün ameliyatını yaptık. İnşallah yarın taburcu edeceğiz” dedi.

Yorum Yap

Yorum yazarak yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Burası Düzce Gazetesi (www.burasiduzce.com) hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Resmi İlanlar