Bölgenin en çok tercih edilenlerinden oldu

Düzce Üniversitesi Hastanesi Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları bölümü Batı Karadeniz’de en çok tercih edilen merkezlerden biri haline geldi.

Bölgenin en çok tercih edilenlerinden oldu
21.09.2022 - 13:48
İHA

   Çocuk ve Ergen Ruh Sağlığı, Çocuk Cerrahisi, Çocuk Endokrinoloji, Çocuk Nöroloji, Çocuk Nefroloji, Çocuk Kardiyoloji, Çocuk Romatoloji ve son olarak Çocuk Hematoloji ve Onkoloji yan dallarını bünyesinde bulunduran Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları bölümü en çok tercih edilen merkezlerden biri haline geldi. Anabilim dalında yer alan üst ihtisas uzmanları, uyum ve iş birliği içinde çalışarak multidisipliner yaklaşım gerektiren hastaların takip ve tedavisini yürütüyor.

Bir yılda 60 bin hasta

   Çocuklar için özel tasarlanmış poliklinik, yataklı servis, acil servis, yeni doğan ve pediatri yoğun bakım alanlarında tanı ve tedaviye yönelik hizmet yürüten Düzce Üniversitesi Hastanesi Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları bölümüne yılda 60 binden fazla hasta başvurdu. Bölgede sadece Düzce Üniversitesi Hastanesi’nde bulunan Çocuk Hematoloji ve Onkoloji Kliniği bünyesinde ise, ayaktan hasta bakımının yanı sıra kemoterapi ve yatarak tedavi hizmeti için alt yapı çalışmaları devam ediyor.