Sağlıkçılara bulaşıcı hastalıklarla mücadele anlatıldı

Düzce Sağlık Müdürlüğü tarafından sağlıkçılara bulaşıcı hastalıklarla mücadele ve erken uyarı cevap sistemi eğitimi verildi.

Sağlıkçılara bulaşıcı hastalıklarla mücadele anlatıldı
23.12.2023 - 15:26
İHA

   Bulaşıcı hastalıklarla ilgili alanda hizmet sunan sağlık insan gücü kapasitesini geliştirmek, diğer sağlık personellerinin bulaşıcı hastalıklarla ile ilgili bilgi düzeyini arttırmak ve farkındalık oluşturmak amacı ile bulaşıcı hastalıklarla mücadele ve erken uyarı cevap sistemi eğitimi düzenlendi.

   Sağlık Müdürlüğü Halk Sağlığı Hizmetleri Başkanlığı Bulaşıcı Hastalıklarla Mücadele Birimi koordinasyonunda düzenlenen ve eğitici hekimler Dr. Gökhan Katırcı ve Uzm. Dr. Usame Velioğlu tarafından verilen ve İlçe Sağlık Müdürlüğü, Toplum Sağlığı Merkezlerinde çalışan sağlık personelleri ve hastane sürveyans sorumlularına verilen eğitim programında katılımcılara erken uyarı cevap sistemi kapsam ve süreçleri, bulaşıcı hastalıklar ortaya çıkmadan önce yapması gereken çalışmalar, sürveyans ve bildirimi zorunlu bulaşıcı hastalıklar bildirim sistemi, tanımlayıcı epidemiyoloji ve salgın inceleme konuları hakkında bilgiler aktarıldı.

   Eğitim sonrası katılımcılara katılım belgeleri İl Sağlık Müdürü Dr. Yasin Yılmaz, Halk Sağlığı Hizmetleri Başkanı Uz. Dr. Sabri Aktüre, Sağlık Hizmetleri Başkanı Dr. Gökhan Katırcı tarafından verildi.

Yorum Yap

Yorum yazarak yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Burası Düzce Gazetesi (www.burasiduzce.com) hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.