Gazete burasıdüzce diyor ki; SAĞLIK YATIRIMLARI YARIM KALMAMALI!

Gazete burasıdüzce diyor ki; SAĞLIK YATIRIMLARI YARIM KALMAMALI!
17.04.2023 - 14:15
Özel Haber
1

   Hatırlayanlar vardır elbet; geçtiğimiz aylarda İl Sağlık Müdürü Dr. Yasin Yılmaz’ın ağzından Düzce’ye yapılacak sağlık projeleriyle ilgili bazı güzel haberler vermiştik.

   Bu süreçte Yasin bey, İl Sağlık Müdürlüğü görevinden istifa ederek milletvekili aday adayı oldu.  Fakat milletvekili adayları arasında yer alamadı.

   Peki, Yasin beyin aday adaylığı öncesinde, müjdesini verdiği yatırımlar ne durumda?

*

   Gelin bu yatırımlara şöyle bir bakalım;

   Mesela; Ağız ve Diş Sağlığı Merkezinin, Mart ayı sonunda Ağız ve Diş Hastanesine dönüştürülmesi.. Bekliyor!

   Mesela; Atatürk Devlet Hastanesi bünyesinde bulunan ve bir türlü değerlendirilemeyen Muncurlu Yerleşkesindeki hastanede yapılandırma çalışmalarına başlanarak, bu kapsamda Fizik Tedavi Rehabilitasyon hastalıklarıyla birlikte, Mayıs ayında faaliyete geçmesi beklenen ancak şu an çalışmaların durduğu Kadın Doğum, Çocuk Acil ve Çocuk Yoğun Bakım hastalarına hizmet verilecek şekilde yeniden yapılandırılması için projelerin yapılıp çalışmaların devam etmesi gerekiyordu.. Bekliyor!..

   Mesela; taşındıktan sonra kalp merkezi ve yoğun bakımların, eski binaya tadilat yaparak kazandırılması gerekiyordu.. Bekliyor!..

   Mesela; 50 yataklı Akçakoca yeni Devlet Hastanesi inşaatı, Gölyaka ve Kazukoğlu 112 Merkezi inşaatlarına başlanması gerekiyor.. Bekliyor!..

*

   Öte yandan; Devlet Hastanesi bünyesinde Nükleer Tıp Merkezi yapılması müjdesi, hemen herkesi çok mutlu etmişti..  

   Ve mevcut Devlet Hastanesinin Eğitim ve Araştırma Hastanesine dönüştürülmesi için çaba sarf ediliyordu..

*

   Tüm bu projelerin başlamasında emeği geçen Belediye Başkanı Sayın Dr. Faruk Özlü ile Düzce Milletvekili Sayın Ayşe Keşir ama projeleri en başından beri, en ince ayrıntısına kadar takip eden kişi, İl Sağlık Müdürümüz Dr. Yasin Yılmaz..

   Ancak bakıyoruz ki; Yasin bey milletvekili adayı olmak için istifa ettiği İl Sağlık Müdürlüğü görevine hala dönmüş değil.

   Eee, bu projeler de bekliyor!..

   Bakın; sağlık bu, çocuk oyuncağı değil!.  Sağlık dediğiniz zaman her şeyin önüne geçmeli.. Bu sağlık yatırımları da Düzce için çok önemli..

  Ve bu projelerin gelmişini, geçmişini en ince ayrıntısına kadar çok iyi bilen ve takip edecek kişi de Yasin Yılmaz..

  O zaman bizler de Dr. Yasin Yılmaz’a sesleniyor; bu projelere ve verdiği bu sözlere sahip çıkmaya, yani görevine geri dönmeye davet ediyoruz..

   Sayın Yılmaz; “Düzceliyim” diyorsan, sorumluluğunu alacaksın. Geçeceksin görevinin başına ve başladığın işi yarım bırakmayacak, tamamlayacaksın..

   Gazete burasıdüzce

Yorum Yap

Yorum yazarak yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Burası Düzce Gazetesi (www.burasiduzce.com) hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Yorumlar (1)

  • Tuğuj Şamil
    Tuğuj Şamil
    17.04.2023 17:40

    Sn Yılmaz ile henüz tanışma fırsatı bulamadım. Fakat, adaylığı sırasında duyduğum kadarıyla, adaylar arasında en yetkin millet vekili adaylarının başında geldiğiydi. Çalışkan ve işinin ehli olduğu söyleniyordu. Eğer öyleyse, kendisini yakından tanıyan ve beraber çalıştıkları mülki amirler, siyasiler duyarlı Düzce'liler tekrar makamına dönmesini sağlamalılar. Sağlığın partisi ve adamı yoktur. Geceyarısı gittiğiniz acilde doktora "x partisini desteklemiyorsan bana hizmet etme" diyor musunuz?