Düzce Üniversitesi fuarda yerini aldı

Düzce Üniversitesi, dünyanın en büyük beş turizm fuarından biri olan ve bu yıl 27.’si düzenlenen Doğu Akdeniz Uluslararası Turizm ve Seyahat Fuarı’na (EMITT) katıldı.

Düzce Üniversitesi fuarda yerini aldı
13.02.2024 - 12:36
İHA

   Düzce Valiliği başkanlığında, İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü koordinasyonunda, Düzce Belediyesi, Düzce İl Özel İdaresi, Düzce Ticaret ve Sanayi Odası’nın katkıları, ilgili kurum ve kuruluşların iş birliğiyle Düzce’nin tanıtıldığı stantta, Düzce Üniversitesi de yerini aldı.

   Düzce Üniversitesi’nin nitelikli eğitim-öğretim faaliyetleri, bilimsel projeleri, başarıları, katma değerli bölgesel kalkınma çalışmalarının paylaşıldığı fuarda, Düzce Üniversitesi Arıcılık Araştırma, Geliştirme ve Uygulama Merkezi’nin  (DAGEM) patentli ürünleri ve Düzce’nin tescilli bal arısı ekotipi Yığılca arısı ziyaretçilere tanıtıldı. Ziyaretçiler tarafından yoğun ilgi gören stantta arıcılık ve arı ürünleri ile ilgili bilgiler verildi.

   Düzce Valisi Selçuk Aslan, Düzce Vali Yardımcısı Ömer Yılmaz, Düzce İl Kültür ve Turizm Müdürü Esra Alemdaroğlu, Düzce Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Erdoğan Bıyık Düzce Üniversitesi tanıtım standını ziyaret ederek Düzce Üniversitesi personeline çalışmalarında başarılar diledi.

Akçakoca Turizm Topluluğu öğrencileri turizm sektörünü yakından tanıdı

   Düzce Üniversitesi Akçakoca Turizm Topluluğu öğrencileri, Türkiye’nin önde gelen turizm etkinliklerinden biri olan Doğu Akdeniz Uluslararası Turizm ve Seyahat Fuarı (EMITT) kapsamında gerçekleşen organizasyonu ziyaret ederek turizm sektörü hakkında daha fazla bilgi edindi.

   EMITT Fuarı, turizm sektörünün önde gelen isimlerini bir araya getirirken, Düzce Üniversitesi Akçakoca Turizm Topluluğu öğrencileri de bu fırsattan yararlanarak sektörel gelişmeleri yakından takip etti. Fuar boyunca Akçakoca Turizm Topluluğu öğrencileri, farklı stantları ziyaret ederek turizm destinasyonlarının tanıtımlarını inceledi ve sektördeki son trendleri takip etme şansı buldu. Ayrıca, otellerin, seyahat acentalarının ve tur operatörlerinin stantlarını ziyaret ederek sektördeki işleyiş hakkında daha detaylı bilgi edindi.

   Akçakoca Turizm Topluluğu öğrencileri, EMITT Fuarı’nda aktif rol alarak turizm sektörünü yakından tanıma fırsatı bulmalarının önemini dile getirdi. Ayrıca, fuar süresince sektör profesyonelleriyle networking yaparak kariyerleri için önemli bağlantılar kurma imkanı elde ettiklerini de vurguladı. Düzce Üniversitesi öğrencileri, EMITT Fuarı’nda edindikleri deneyimlerle, turizm sektöründe başarılı bir kariyer hedeflerine bir adım daha yaklaştı.

 

Yorum Yap

Yorum yazarak yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Burası Düzce Gazetesi (www.burasiduzce.com) hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.