Düzce TSO’da İş Hukuku Eğitimi Gerçekleştirildi

Düzce Ticaret ve Sanayi Odası & ABİGEM DM İşbirliğiyle, Avukat Şevval Ebrar Acar’ın sunumuyla Düzce Ticaret ve Sanayi Odası toplantı salonunda gerçekleştirildi.

Düzce TSO’da İş Hukuku Eğitimi Gerçekleştirildi
26.05.2023 - 17:14
Haber Merkezi
2

   Düzenlenen eğitime, Düzce Ticaret ve Sanayi Odası üyelerinden firma yöneticileri katılım sağladı. Eğitim programında; Kapsam, tanım ve genel hükümler, işçi, işveren, işveren vekili, alt işveren, işyerini bildirme, eşit davranma ilkesi, işyerinin devri, İş Sözleşmesi Türleri, belirli süreli iş sözleşmesi, belirsiz süreli iş sözleşmesi, kısmi süreli iş sözleşmesi, geçici iş ilişkisi, çağrı üzerine çalışma, deneme süreli iş sözleşmesi, takım sözleşmesi, İş Sözleşmelerinin Feshi, bildirim süresi, feshin geçerli veya haklı sebebe dayandırılması, çalışma koşullarında değişiklik ve iş sözleşmesinin feshi, fesih bildiriminde itiraz ve usul  ücret, ücretin ödenmesi, ücret kesme cezası, yıllık izin ücreti, fazla çalışma ücreti, çalışma sürelerine ilişkin düzenlemeler, fazla çalışma, telafi çalışması, denkleştirme, çalışma süresinde sayılan haller, ara dinlenmesi, gece çalışması, analık halinde çalışma, hafta tatili, ulusal bayram ve genel tatiller, İdari ceza hükümleri, örnek yargıtay kararları hakkında katılımcılara bilgiler verdi. Eğitim, katılımcıların sorularının cevaplanmasıyla devam etti.

   Eğitim toplu fotoğraf çekimiyle sona erdi.

Yorum Yap

Yorum yazarak yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Burası Düzce Gazetesi (www.burasiduzce.com) hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Yorumlar (2)

 • Düzce'li..
  Düzce'li..
  27.05.2023 20:02

  Hepsinde açık ve net bir şekilde.. “Çalışanlar, ekonomik ve sosyal hak ve menfaatlerini korumak ve geliştirmek için önceden izin almaksızın, sendikalara serbestçe üye olma ve üyelikten serbestçe çekilme haklarına sahiptir der..” Bu kadar net bir şekilde, Anayasada ve uluslar arası sözleşmelerde belirtilen işçilerin Örgütlenme hakkı, Türkiye’de ve Düzce’de ne durumda dediğinizde, çalışan sayısının artışı ile doğru orantılı olarak sendikalı sayısının artmadığını görürüz.. Peki niye.?

 • Düzce'li..
  Düzce'li..
  27.05.2023 19:59

  Uzun yıllar özel sektörde çalışmış biri olarak haber ilgimi şekti.. iş hukuku dendiğinde eğitim konularında, İşçilerin özgürce İş yasaları çerçevesinde örgütlenmesi ni göremedim.. Türkiye’ninde taraf olduğu İnsan hakları evrensel beyannamesi 23 madde, TC Anayasası’nda 51 madde, 2821 Sayılı Sendikalar Kanunu 31 maddesi.. Sendikal özgürlüklerin uluslararası çerçevesini belirleyen 87 sayılı ILO sözleşmesi, Sendika özgürlüğünü güvence altına alan en önemli sözleşmedir..