YUNUS ÖZAY ER; “ÖZDAĞ’IN DESTEĞİ SON DERECE KIYMETLİ”

İYİ Parti Düzce İl Başkanı Yunus Özay Er, Millet İttifakı Cumhurbaşkanı adayı Kemal Kılıçdaroğlu ile Zafer Partisi Genel Başkanı Ümit Özdağ arasındaki mutabakatın seçimlerin seyri açısından önemli olduğunu vurguladı.

YUNUS ÖZAY ER; “ÖZDAĞ’IN DESTEĞİ SON DERECE KIYMETLİ”
24.05.2023 - 15:12
Güncelleme 24.05.2023 - 15:24
Haber Merkezi

   İYİ Parti Düzce İl Başkanı Yunus Özay Er, Kılıçdaroğlu ve Özdağ arasında ki anlaşmada yer alan 3 maddenin önemine vurgu yaparak, “Zihinlerdeki soru işaretlerini ortadan kaldıracak”dedi. 

“ÖZDAĞ’IN DESTEĞİ SON DERECE KIYMETLİ”

   Er, “13. Cumhurbaşkanlığı 2.Tur seçimine sayılı günler kala söylemlerin ve politikaların daha net ve keskin ifadelerle toplumla paylaşılması önem kazanmıştır. Bu çerçevede Millet İttifakı Cumhurbaşkanı adayı Sayın Kemal Kılıçdaroğlu’nun Zafer Partisi Genel Başkanı Sayın Ümit Özdağ ile varmış olduğu mutabakat ve Sayın Özdağ’ın partisi adına Sayın Kılıçdaroğlu'na verdiği destek seçimlerin seyri ve sonucu açısından son derece kıymetlidir.  Özdağ ve Kılıçdaroğlu’nun üzerinde anlaştıkları ve Sayın Kılıçdaroğlu’nun Millet İttifakı bileşenleri adına da uygun gördüğü, mutabakat metninde yer alan bazı maddeleri kamuoyunun bilgisine hassasiyetle sunarım” dedi.

“TÜM SIĞINMACILAR VE KAÇAKLAR BİR YIL İÇİNDE GÖNDERİLECEK”

   Özellikle 3 maddenin zihinlerdeki soru işaretlerini yok ettiğini belirten Er, “Anayasamızın ilk 4 maddesi ve 66. madde de yer alan Türk Vatandaşlığı konusundaki tanımı ve içeriği korunacaktır. Başta Suriyeliler olmak üzere tüm sığınmacılar ve kaçaklar en geç 1 yıl içerisinde ülkelerine geri gönderilecektir. 

“TERÖR ÖRGÜTLERİ İLE ETKİN VE KARARLI MÜCADELE EDİLECEK”

   Devletin varlığı ve bütünlüğünü hedef alan başta FETÖ, PKK, IŞİD olmak üzere bütün terör örgütleri ile etkin ve kararlı mücadele edilecektir. Terörle mücadele çerçevesinde, terörle bağlantısı hukuki kanıtlarla sabit olan mahalli idare yöneticileri yerine devlet görevlileri ataması uygulamasına yargı kararı çerçevesinde devam edilecektir. Terörle müzakere değil, mücadele edilecektir. Türkiye’nin milli ve üniter devlet yapısını hedef alan hiçbir siyasi ve hukuki düzenlemeye izin verilmeyecektir.

   Özellikle anlaşmadaki bu maddeler, seçmenin zihnindeki soru işaretlerini gidermesi açısından, vatanın birliği bütünlüğü ve ulus devlet ilkesine bağlılığın tekraren ifadesi bakımından İYİ Parti Düzce  Teşkilatlarını son derece memnun ettiğini Düzceliler’in bilgisine tekraren sunar, seçimlerin memleketimize ve milletimize hayırlara vesile olmasını  temenni ederim” dedi.

Yorum Yap

Yorum yazarak yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Burası Düzce Gazetesi (www.burasiduzce.com) hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.