Vatan Partisi, seçmenleri sandığa davet etti

Vatan Partisi, yaptığı basın toplantısında seçmenleri sandığa davet etti.

22.05.2023 - 14:12
Güncelleme 22.05.2023 - 15:12
Haber Merkezi
2

   Vatan Partisi Düzce İl Başkanı Fethi Sönmez 28 Mayıs’ta yapılacak olan ikinci tur Cumhurbaşkanlığı seçiminde alacakları tavrı açıkladı. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a oy verme çağrısında bulunan Sönmez açıklamasında; "Var olan iki seçenek karşısında tarafsız kalmak, emperyalist plana hizmet eder. Halkımızı Sayın Recep Tayyip Erdoğan’a oy vermeye çağırıyoruz" dedi.

   Vatan Partisi Düzce İl Başkanı Fethi Sönmez yaptığı açıklamada ilk olarak şunları söyledi; "28 Mayıs 2023 günü yapılacak ikinci tur seçiminde, Cumhurbaşkanımızı iki adayın kaldığı koşullarda seçmek durumundayız. Vatan Partisi, Cumhurbaşkanı İkinci Tur seçimindeki siyasetini, her zaman olduğu gibi emperyalizme karşı bağımsızlık ve Üretim Devrimi mevzisinden belirliyor. Bugün Türkiye, ekonomide, güvenlikte ve kültürel alanda Batılı emperyalistlerin dayatmalarına karşı direnme ve özellikle ABD-İsrail eksenli tehditlere karşı hem içerde hem sınır ötesinde silahlı mücadele vermektedir." 

   Sönmez sözlerine şöyle devam etti; "Cumhurbaşkanı adaylarından Sayın Kemal Kılıçdaroğlu, ABD’nin ve İsrail’in Türkiye’yi hedef alan projesinde alet rolünü üstlenmiştir. Bu kapsamda PKK ve FETÖ terör örgütleriyle açıkça işbirliği yapmaktadır. Küresel merkezlerden yönetilen, bölücü ve yobaz örgütleri CHP listelerinden Meclise taşımıştır. Kılıçdaroğlu, millî devleti ve Türk Ordusunu tasfiye, küresel finans merkezlerine kölelik, kültürel çürüme, 15-16 Temmuz’un intikamını alma ve kaos programının adayıdır."

   Vatan Partisi Düzce İl Başkanı Fethi Sönmez son olarak; "Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan ise, dış politikada, düşman ile dost arasındaki denge siyasetine ve ekonomide batı denetimindeki yalpalamalarına karşın, ABD ve batının hedefindedir; bu bağlamda Türkiye cephesindedir. Var olan iki seçenek karşısında tarafsız kalmak, emperyalist plana hizmet eder. 'Güçlü Devlet Üreten Millet' hedefine ilerleme stratejisinin 28 Mayıs 2023 durağındayız. İki seçenekli seçim koşulunda, halkımızı Sayın Recep Tayyip Erdoğan’a oy vermeye çağırıyoruz. Vatan Partisi, 29 Mayıs 2023 sonrasındaki zorlu süreçte, Tayyip Erdoğan yönetiminin bağımsızlık, vatan bütünlüğü, üretim ekonomisi, çağdaşlaşma ve millî devrimci kültür siyasetleri izlemesi ve yükselen Asya Uygarlığının öncü konumlarına ilerlemesi için, Üreticilerin Milli Hükümeti hedefiyle yapıcı bir muhalefet yürütecektir" dedi.  

Youtube kanalımıza abone olarak yeni
videolarımızdan ilk siz haberdar olun.
Youtube Adresimiz

Yorum Yap

Yorum yazarak yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Burası Düzce Gazetesi (www.burasiduzce.com) hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Yorumlar (2)

 • misafir
  misafir
  23.05.2023 09:10

  TÜRKİYE GENELİNDE ALDIĞI OY 27000 HALA KONUŞUYO

 • Aydın Şimşek
  Aydın Şimşek
  22.05.2023 21:02

  ABD ye sessiz kalmak ABD yi onaylamaktır hatalarından ders çıkaran AKP mi hatalarda ısrar eden YCHP mi bilimin ışığında tabiki Tayyip Erdoğan a destek vermek en akılcı eylemdir vatan partisi ni kutluyorum yanındayım