Aday olmayacağını duyurdu: "Ak Parti Düzce'de bir vekil çıkarır, iddiası var"

Ankara Düzceliler Derneği Başkanı Semih Kıbrıs, Ak Parti Düzce Milletvekilliği için adaylığa başvurmadığını duyurdu.

Aday olmayacağını duyurdu: "Ak Parti Düzce'de bir vekil çıkarır, iddiası var"
23.03.2023 - 13:19
Haber Merkezi

   Önceki seçimlerde Ak Parti'den aday adayı olan Ankara Düzceliler Derneği Başkanı Semih Kıbrıs, bu kez adaylığa başvurmadığını açıkladı.

   Ak Parti'nin Düzce'de bir milletvekili çıkaracağı iddiasından da bahseden Kıbrıs, açıklamasında şu ifadeleri kullandı: " Düzcemizin 8 İlçe 2 Beldesinde sahada benim için koşturan,araştırma yapan 200 dava arkadaşımın ve benim de net tespitlerimizce maalesef Ak Parti Düzce Milletvekilliğine içim kan ağlasa da başvurmadım. Şahsıma İl Başkanlığı vb. yerlerde, hatta bazı azınlık da olsa objektifim deselerde yerel Medyada Çin Seddi oluşturulduğunu net gördüm. Objektif yerel medyama teşekkür ediyorum. Önceden 3 kere yaşadığım gibi aynı duruma düşmek istemedim... "

   "Varsa hakkım, helal etmiyorum " diyen Kıbrıs sözlerine şöyle devam etti; "Eski İl Başkanlarından Fevai Arslan, Metin Kaşıkoğlu ve özellikle Hikmet Keskin'de varsa haklarım, helal etmiyorum. İnsanlara faydalı olmak için illa da milletvekil olmam gerekmiyor. Bunu zaten biliyorum. Tek üzüldüğüm kişisel hırslar Düzce'mize 5 yıl daha kaybettirecek. Kol kırılır yen içinde kalır değil artık yeter. Halkın bildiğini Genel Merkezimiz de bilmeli. Diploma hiç önemli değil ancak bazı makamlara donanımlı, koltuktan güç alacak değil koltuğa güç katacak insanların oturması Düzcemizin faydasınadır"


   Kıbrıs son olarak şunları söyledi; "Geçmişe dönelim siyaset mühendisleri ortaokul mezunu, perdeci hemşehrimizi ilerde vekil yapmazlar diye Düzce İl Başkanı yaptı. Bu arkadaş da bu süreçte lise vb. Diplomaları aldı Genel Merkezimizle samimi ilişkiler kurdu uzunca dönem herşeyin iyisine layık Düzcemizin geleceğini planlamada başrolde oldu.!Halende Belediyenin en önemli Şirketlerinin başında. Ortalarda Görünmesede şu an Adaylık konusunda etkili.Bana gelen raporlarda ve benim görüştüğüm binlerce insanın kanaati AkParti Düzcede bir vekil ancak çıkarır iddiası var. O da birinci sıradaki aday yeterli donanımda biri olursa, eski bilinenlerden biri olmazsa diyorlar. İnşallah yanılırlar. Elbette gönlüm 3-0 olması ve bunun içinde  Düzcemde kesinlikle ciddi çaba göstereceğim. Herşeye rağmen kimler aday gösterilirse gösterilsin Dünya Lideri, seçilmiş Cumhurbaşkanımız Sn. Recep Tayyip Erdoğan için elbette tam destek vereceğim. Herşeyin eniyisine layık güzide Düzcelileri sevgiyle saygıyla selamlıyorum... Durmak yok yola devam."