Naci Görür aylar önce yine uyarmış!

Bolu'da meydana gelen deprem vatandaşları sokaklara döktü. AFAD verilerine göre büyüklüğü 4.8 olan deprem İstanbul, Düzce, Ankara, Kocaeli ve Sakarya'da da hissedilirken, Prof. Dr. Naci Görür'ün aylar önce yaptığı paylaşım yeniden gündem oldu. 23 Kasım'da Düzce'de meydana gelen deprem sonrası Görür'ün Bolu için 'riskli bölge' uyarısında bulunduğu ortaya çıktı.

Naci Görür aylar önce yine uyarmış!
16.03.2023 - 17:27
Haber3

   Bolu'daki deprem bölgede kısa süreli panik yarattı. Saat 13.55'te 4.8 büyüklüğünde meydana gelen depremin büyüklüğünü AFAD 4.8; Kandilli Rasathanesi ise 4.7 olarak duyurdu. Söz konusu deprem kent merkezinde güçlü şekilde hissedilirken, vatandaşlar kendilerini sokaklara attı. Merkez üssü Bolu olan deprem İstanbul, Düzce, Ankara, Kocaeli ve Sakarya'da da hissedilirken; Prof. Dr. Naci Görür'ün aylar önce yaptığı paylaşım yeniden gündem oldu.

NACİ GÖRÜR AYLAR ÖNCE BOLU DEPREMİ İÇİN UYARMIŞ

   Bolu'daki deprem sonrası Jeoloji uzmanı Prof. Dr. Naci Görür'ün 23 Kasım 2022'de yaptığı paylaşım sosyal medyada yeniden yayıldı. 23 Kasım'da Düzce'de meydana gelen 5,9 büyüklüğündeki depremin ardından Görür'ün Bolu depremi için uyardığı ortaya çıktı.

"BOLU DAĞI TÜNELİ İLE BOLU GÜNEYİ ARASI..."

   Söz konusu paylaşımda Bolu için dikkat çeken ifadeler kullanan Görür, Bolu Dağı Tüneli ile Bolu güneyi arasındaki alana dikkat çekerek uyarmış.

   Görür, yaptığı paylaşımda şu ifadelere yer vermiş;

   "Arkadaşlar, Düzce’de olan bugünkü deprem ile bu yörede enerjinin büyük ölçüde boşaldığını düşünüyorum. Ancak Bolu Dağı Tüneli ile Bolu güneyi arasında, KAF’a bağlanan hat henüz kırılmadığı için bu kesim riskli bölge olarak düşünülmelidir. Sevgiyle"

Yorum Yap

Yorum yazarak yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Burası Düzce Gazetesi (www.burasiduzce.com) hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.