Bıyık; "Düzce doğa turizminde atılım yapmalı"

Düzce Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Erdoğan Bıyık, Başkan Yardımcısı İbrahim Canpolat ve Yönetim Kurulu Üyesi Rıza Yıldız’la birlikte Düzce’deki doğa turizminin canlandırılması amacıyla önce Düzce Orman İşletme Müdürü Turgay Kağan, ardından ise doğa turizmi yatırımlarının olduğu bölgelere ziyaret gerçekleştirdi.

Bıyık; "Düzce doğa turizminde atılım yapmalı"
13.03.2023 - 16:50
Haber Merkezi
2

   Orman İşletme Müdürü Turgay Kağan ile yapılan toplantıda; Düzce'deki doğa turizminin geliştirilmesi, yatırımcıların önünün açılması amacıyla ortak projelerin geliştirilmesi konusunda fikir alışverişinde bulunuldu.

   Orman İşletme Müdürlüğü ziyaretinin ardından Kaynaşlı ilçesi sınırları içerisinde doğa turizmine yönelik yatırımları olan Orya Tatil Köyü, Tekir Köy ve Nandu Tatil Köyü tesislerini ziyaret eden Düzce TSO Yönetim Kurulu, bölgelerde inceleme yaparak tesis yöneticileri ile fikir alışverişinde bulundu.

   Ziyaretler hakkında açıklamada bulunan Düzce TSO Yönetim Kurulu Başkanı Erdoğan Bıyık, açıklamasında şu ifadelere yer verdi: “Düzce’nin doğa turizmi noktasında büyük bir potansiyeli var. Yaylalarımız, doğal sit alanlarımız, mağara ve şelalelerimiz ile doğa turizmi konusunda muhteşem zenginliklere sahip bir iliz. Altyapı ve üstyapı yatırımlarının olması gerektiği seviyelere gelmesi ve yeterli tanıtımın yapılması durumunda güzel ilimizin bacasız sanayisinin de ivme kazanacağına inanıyoruz. Bu amaçla da hem doğa turizmi alanlarının değerlendirmesini yapan Orman İşletme Müdürlüğümüz hem de doğa turizmi alanında yatırım yapılan alanlara ziyaretlerde bulunarak odamız bünyesinde kurmuş olduğumuz Turizm Araştırma ve Geliştirme birimimiz hakkında bilgilendirmelerde bulunduk. Önümüzdeki süreçte oda olarak atacağımız adımlarda kendilerinin de bize fikirsel destekler sağlamalarını rica ettik. Gerek Orman İşletme Müdürümüz Turgay Kağan, gerekse turizm yatırımcılarımızdan hayli olumlu geri dönüşler aldık. Önümüzdeki günlerde ziyaretlerimizi ve çalışmalarımız sıklaştırarak somut adımlar atmayı hedefliyoruz”

Yorum Yap

Yorum yazarak yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Burası Düzce Gazetesi (www.burasiduzce.com) hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Yorumlar (2)

 • Düzce'li..
  Düzce'li..
  13.03.2023 23:35

  Diğer yandan Organize bir ve ikisinin toplam alanından büyük, birinci sınıf tarım arazilerini, Kamusal bir ihtiyaç yokken, zorla alıp sanayiciye vermeye çalışan da siz ve sayın Ayşe Keşir.. Krater görünmlü küçüçük ovada, hava kirliliğindeki drumumuz, iskinin su havzası olmamız hatırlandığında, sanayinin gelişmesi, ve Düzce'nin nüfusunun 1 milyona ulaşması hedefinizi tekrar bir düşünseniz.. İstese kurumsal 5 fabrika getirebilecek siyasi gücü olan Bolu niye sanayi istemez.. ,

 • Çok doğru sayın Başkan..
  Çok doğru sayın Başkan..
  13.03.2023 23:25

  Sayın başkan bu sefer doğru söylüyor.. Düzcenin geleceği, önceliği Tarım, Küçük dokunuşlarla, Doğa turizmi, İki büyük metropolün ortasında Treking, Bungolov, Kamp, Yayla, Deniz ve Arkoloji avantajları ile Bolu sonrası en avantajlı iliz..