Deva Partisi Genel Başkan Yardımcısı Düzce'ye geldi

Deva Partisi Düzce İl Başkanı Murat Caymaz, gazeteciler ile bugün saat 10.30'da Kusursuz Kafe'de kahvaltıda bir araya geldi.

Deva Partisi Genel Başkan Yardımcısı Düzce'ye geldi
24.01.2023 - 14:03
Güncelleme 24.01.2023 - 15:03
Haber Merkezi

   Deva Partisi Düzce İl Başkanı Murat Caymaz, gazeteciler ile bugün Kusursuz Kafe'de bir araya geldi. Başkan Caymaz, "Bugün Genel Merkezimizden, Genel Başkan Yardımcımız ve Kadın Politikaları Genel Başkanımız Elif Esen'de yanımızda ve beraberinde ki heyetle birlikte Düzce'de bir dizi temaslarda bulunmak üzere, siz basın mensubu arkadaşlarımız ile bir kahvaltı düzenleyip toplantı yapmak istedik. Ülkemizde seçim zamanı belli oldu. TBMM bir yol izleyecek. Tarih kesin gibi gözüküyor. 14 Mayıs'ta seçim startı verilecek. Biz Deva Partisi olarak bu süreçte yapılması gerekeni yapcağız. Deva Partisi bildiğiniz gibi son dönemlerde kurulan yeni bir parti fakat Genel Başkanımız Ali Babacan ekibi ile birlikte hazırlamış olduğu 22 Eylem Planı ile hızla ilerliyor. Toplamda 5400 tane maddeden oluşan bir hazırlık var. İşin uzmanları tarafından düzenlenen Türkiye'nin her sorunu 22 Eylem Planı ile projeye döküldü. Biz Ülkemizde kardeşçe yaşamayı hedef gördük ve çözüm üretiyoruz" dedi.

   Caymaz daha sonra sözü DEVA Partisi Genel Başkan Yardımcısı Elif Esen'e bıraktı.

   Genel Başkan Yardımcısı Elif Esen konuşmasına, " Bugün bölge çalışmalarımız kapsamı ile Düzce'deyiz. Bugün Düzce, yarın Sakarya ve Cuma günü Kocaelindeyiz. Bu 3 gün çalışacağız. Seçimin belirlenmesi ile bizim de saha çalışmalarımız sıklaştı. Haftaya ekipçe Adana, Osmaniye ve Mersin bölgelerinde sahada olacağız" şeklinde başladı.

Esen, " Ülkemiz önemli günlerden geçiyor"

   "Seçime doğru ilerliyoruz. Ülkemiz önemli günlerden geçiyor" şeklinde konuşmasını sürdüren Esen, "Biz, ülkemiz için kader seçimi diyoruz. Çünkü yaklaşık 3 yıl önce Deva partimizi kurduğumuzda bugünlere ne kadar ihtiyaç olacağının farkındaydık. Biz bugünleri, ihtiyaçları ve sorunları görerek yola çıktık" dedi.

   Esen 22 Eylem Planına da değindi.

   "Genel Başkanımız 22 Eylem Planına, 22 şeritli yol" diyor diyen Esen, 22 Eylem Planını gazetecilere göstererek sözlerine şöyle devam etti; "Bakın elime almakta zorlanıyorum. Burası binlerce maddeden oluşuyor. 22 ayrı alanda biz eylem planı düzenledik. Bu Eylem Planı kocaman bir ansiklopedi oldu. 

19. Eylem, Kadın Eylem Planı

   Kadının bugün can yakan sorununa çözüm üretebilecek. Kadınların hem sosyal hem ekonomik hem de eğitim hayatında hak ettikleri ölçüde istifade etmesini sağlayacak, mutlu ve güçlü Türkiye de mutlu ve güler yüzlü kadınlara alan açacak.

Genel Başkan Yardımcısı Elif Esen " En önemli konulardan biri şiddet"

   Ülkemiz de şiddet ne yazık ki Dünya ortalamasının üzerinde. Bu nedenle bizim de planımız kadının aktif şekilde topluma kazandırılmasıdır. Bunun içinde önceliğimiz kadının güven içinde hayatını yaşayabilmesi."

   Esen, konuşmasını bitirdikten sonra basın mensuplarının sorularını cevapladı. Toplantı, kahvaltı ile sonlandırıldı.

Yorum Yap

Yorum yazarak yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Burası Düzce Gazetesi (www.burasiduzce.com) hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.