ÖZLÜ'DEN TVNET'TE ÖNEMLİ AÇIKLAMALAR.. “8 BÖLGEDE KENTSEL DÖNÜŞÜMÜ SAĞLAYACAĞIZ”

Tvnet canlı yayın programına katılan Özlü, "Düzce'de 8 bölgede Kentsel Dönüşümü sağlayacağız" dedi.

ÖZLÜ'DEN TVNET'TE ÖNEMLİ AÇIKLAMALAR.. “8 BÖLGEDE KENTSEL DÖNÜŞÜMÜ SAĞLAYACAĞIZ”
8.12.2022 - 17:37
Güncelleme 8.12.2022 - 17:38
Haber Merkezi

Tvnet televizyonunda canlı yayına katılan Düzce Belediye Başkanı Dr. Faruk Özlü, deprem ve sonrasıyla ilgili önemli açıklamalarda bulundu.

“YAPI STOKUMUZ YENİ”

   Özlü, 17 Ağustos ve 12 Kasım depremlerini yaşayan Düzce’nin bu depremlerden sonra yapı stokunun çok yeni olduğunu belirterek, yeni yapı stokunun yüzde 80 mertebesinde olduğunu ifade etti. 

“2019'DAN BERİ YÜKSEK KATLI YAPILAŞMAYA SON VERMİŞ OLMAMIZIN DA ÇOK ÖNEMLİ PAYI VAR”

   Faruk Özlü “Bu depremde çok büyük kayıplar beklemiyorum dedim. Gerçekten de tahmin ettiğim gibi çıktı. En önemlisi bir can kaybının olmaması. 12 Kasım'dan beri görevde olan arkadaşlarımızla deprem yönetmeliklerini harfiyen uygulamış olmamız ve 2019'dan beri yüksek katlı yapılaşmaya son vermiş olmamızın da çok önemli payı olduğunu düşünüyorum” dedi. 

“DEVLET TÜM GÜCÜYLE DÜZCE’DEYDİ”

   23 Kasım depreminde devletin tüm gücüyle Düzce'de olduğunun altını çizen Özlü, “Düzce'ye gönderilen nakit kaynak 210 Milyon TL'dir. AFAD Düzce'ye bol miktarda çadır getirdi; ayrıca 300'den fazla konteyner kuruldu. Ağır hasarlı binalara girmelerini istemediğimiz vatandaşlarımızı bu konteynerlere yerleştirdik. AFAD yetkililerinin hala Düzce'de olduklarını ifade etmek isterim” şeklinde konuştu.

   Normalleşme sürecinin devam ettiğini söyleyen Dr. Faruk Özlü, “23 Kasım'dan sonraki süreçte okullarımız 1 hafta tatil edilmişti; normalleşme süreci devam ediyor” dedi. 

“HİSSEDİLEN 7 CİVARINDAYDI”

   Deprem olduğu gün Düzce'nin içme suyunda yaklaşık 6 bölgede patlama meydana geldiğini de belirten Özlü, “Bu 6 bölgede süratlice çalışma başlattık ve akşam olmadan sorunu ortadan kaldırdık” ifadelerini kullandı. 

   Özlü ayrıca, “Depremin şiddeti 5.9' du ama yarattığı ivmeyle birlikte hissedilen 7 civarıydı” dedi. 

“İSKİ, DÜZCE İLE SU KARDEŞLİĞİNİ KABUL ETMEDİ”

   Düzce Belediye Başkanı Dr. Faruk Özlü, bu hafta başı Ankara'da bir toplantıya davet edildiklerini de söyleyerek, “Tarım ve Orman Bakanlığı'mızın Su Yönetimi Genel Müdürlüğüyle, Türkiye Belediyeler Birliği'nin ortak bir çalışması sonucunda 'Su kardeşliği' protokolünü imzaladık. Biz toplantıya gittik fakat İstanbul Büyükşehir Belediyesi ve İSKİ gelmedi. İSKİ, Düzce ile su kardeşliğini kabul etmedi” şeklinde konuştu. 

“YATAY MİMARİDE ISRARCIYIZ.. 8 BÖLGEDE KENTSEL DÖNÜŞÜMÜ GERÇEKLEŞTİRECEĞİZ”

   Özlü sözlerini şöyle tamamladı; “Düzce'nin toplam nüfusu 401 bin. İstanbul ve İzmir'e kentsel dönüşümü tavsiye ediyorum. Yatay mimari de ısrarcıyız. Düzce'de 8 bölgede Kentsel Dönüşüm Projesi planlarını yaptık; bakanlığımıza arz ettik. Bunlar bakanlığımız tarafından onaylandı. Önümüzdeki süreçte Düzce'de 8 bölgede Kentsel dönüşümü gerçekleştireceğiz.”

Yorum Yap

Yorum yazarak yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Burası Düzce Gazetesi (www.burasiduzce.com) hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.