Merttürk: Fındığımız Ferrero'ya mahkum ediliyor

Yeniden Refah Partisi Düzce İl Başkanı Nezir Merttürk yaptığı açıklamada Ferrero firmasına ve hükümete eleştiride bulundu.

29.09.2022 - 18:13
Haber Merkezi
1

   Yeniden Refah Partisi Düzce İl Başkanı Nezir Merttürk hükümete ve Ferrero firmasına bazı eleştirilerde bulundu. Merttürk konuyla ilgili yaptığı açıklamada şunları söyledi: "Fındık stratejik bir üründür. Fındığın ayaklar altına alınması asla kabul edilemez. Fındığın tam manasıyla değerini bulamaması, yöneticilerimizin kusurudur. Fiskobirlik fındığın sigortası haline getirilmesi gerekirken, maalesef imkanları daraltırılarak, desteklenmeyerek kötü bir niyet içerisinde bu firmamız işlevsiz hale getirildi. Fındığımız Ferrero firmasına mahkum edildi. Biz dedik ki fındığın kilosu 100 liradan aşağı olmasın. 48 milyar dolar ciroyu etkileyen fındığın değeri daha yüksek olması gerekiyor. Sadece fındıkta değil, tüm ürünlerde halkımız mağdur ediliyor. Milletvekillerimizin de üzerlerine düşen görevi yerine getirmesi gerekiyor".

Yorum Yap

Yorum yazarak yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Burası Düzce Gazetesi (www.burasiduzce.com) hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Yorumlar (1)

  • Serkan Akdemir
    Serkan Akdemir
    30.09.2022 17:20

    1 yıl tüm fındığımızı ihraç etmeyelim dünyanın %70 fındığını biz karşılıyoruz. Gerekirse askerimize öğrencimize doktorumuza dağıtalım ama 1 sene fındıksız Avrupa bizim ayağımıza bizim istediğimi fiyattan gelecek bu eminim