Tuğba Özcan Düzce TSO 6'ncı grup adaylığını açıkladı

DEVA Partisi Düzce Kadın Politikaları Başkanı Tuğba Özcan Gazete Burasıdüzce'ye yaptığı açıklamada, Düzce TSO seçimlerinde 6'ncı gruptan adaylığını duyurdu.

28.09.2022 - 13:41
Özel Haber

   DEVA Partisi Düzce Kadın Politikaları Başkanı Tuğba Özcan, Düzce TSO seçimlerinde 6'ncı gruptan aday olduklarını söyledi.

   Özcan, Gazete Burasıdüzce'ye yaptığı açıklamada "6'ncı grupta otomotivciler, yedek parça ve akaryakıt grubu var. Bizim akaryakıt sektöründe bir işletmemiz var. Ticaret Odası'yla alakalı arkadaşlarımız bir grup kurmuşlardı. Bana "Hiç bayan arkadaşımız yok. Bizimle birlikte yol alabilir misiniz?" gibi bir teklifle geldiler. Ben de kabul ettim. Çünkü Ticaret Odası'nda geçmişte bir bayan temsilci yoktu. Bu dönemki seçimde aday olan bayan arkadaşlarımız var. Onlara da buradan başarılar diliyorum. Biz de bu anlamda girdik. Zaten akaryakıt sektöründe tek bayan işletmeci benim. 

   Sektörler arasında sıkıntılar yaşanıyor. Ticaret Odası'nın da bu anlamda çözüm üretebilecek konumda olduğunu düşünerek ve bunlara da önayak olabilmek adına arkadaşlarımızla beraber seçime girmeye karar verdik".

"SEKTÖRLERİN SORUNLARINI BAŞLIKLAR ALTINDA TOPLAYACAĞIZ"

   Seçimi kazanmaları halinde hedeflerinin neler olduğundan da bahseden Özcan,"Farklı sektörlerden veya kendi sektörümüzden görüştüğümüz birçok arkadaşımız, Ticaret Odası'yla ilgili "Biz sadece aidat ödüyoruz" ya da "Evrak istediğimiz zaman gidip alıyoruz. Ticaret Odası'yla farklı bir bağımız yok" diyorlar. Aslında Ticaret Odası çok güçlü bir kurum. 

   Sektörlerin kendilerine özgü sorunları var. Örnek veriyorum, akaryakıtçıların kendine özgü sorunları var, otomotivcilerin kendilerine özgü sorunları var. Bizim kendi grubumuzla ilgili projelerimizden birini söyleyeyim. 6 ayda ya da senede bir kere sektörlerin bir araya gelerek kendi işlerinde yaşadıkları problemleri belli başlıklar altında sıralamak. "Bunları sıralarken ortak noktada buluştukları problemlere Ticaret Odası nasıl yardımcı olabilir? Ticarethane işletirken yaşadıkları problemler konusunda onlara nasıl bir yol açabilir?" şeklinde bir proje geliştiriyoruz. Aslında sektörleri bir araya getirerek birbiriyle tanışmasını, kaynaşmasını da hedefliyoruz. Düzce'de ticaret yapan insanların birlikte hareket edebilecekleri bir ortak nokta bulundurmaya çalışıyoruz". 

"KADIN OLARAK FARK YARATMAK İSTİYORUZ"

   Özcan, listedeki isimlerle ilgili olarak ise şunları söyledi: "Listemizde Cemal Aksan, Metin Topal, Rıza Yıldız var. Komitede Tuğba Özcan olarak ben varım. Seda Sönmez ve iki arkadaşımız daha var. Biz böyle bir grup oluşturduk. Pazar günü de seçim olacak. Karşı grubumuzda da aday olanlar var. Umarım Düzce için hayırlısı olur. Biz en azından kendi ekibimizle birlikte Ticaret Odası'nın daha işlevsel hale getirilmesini, işletmelere daha faydalı olacak hale getirilmesini istiyoruz. Bunun için girdik. 

   En önemlisi de kadın olarak Ticaret Odası'nda fark yaratmak istiyoruz. Bir önceki seçimde kadın yoktu. Şimdi kadın olarak girip, diğer kadın işletmecilere de örnek olmasını istiyoruz. Kadının olduğu yer güçlü olur. Daha istişareli, daha farklı bir bakış açısıyla işletmeler daha farklı bir çözüm sürecine girebilirler". 

"İŞVEREN VE ÇALIŞAN ARASINDA DENGE OLMALI"

   Sermaye ve işçi arasındaki dengeyle ilgili soruyu da yanıtlayan Özcan, "İşletmeler olmasa çalışanlar da olamaz. Dolayısıyla işletmeler ayakta duracak ki çalışanların da ekmek kapısı olsun. Bunların ikisi bağlamında Düzce zaten kuvvetli bir yer. İstanbul Ankara arasında altın yumurtlayan tavuk misali bir bölgede yaşıyoruz. Fakat bölgemizin zenginliğini bilmiyoruz. Dolayısıyla ben bu noktada yüzde 50, yüzde 50 şeklinde dengede olması gerektiğini düşünüyorum. Çalışanın da belli seviyede haklarını alarak çalışması lazım, işverenin de. Çünkü eğer işletme olmazsa çalışan da olmaz. Bunların ikisinin dengede tutulabileceği bir sistem öngörüyorum". 

Yorum Yap

Yorum yazarak yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Burası Düzce Gazetesi (www.burasiduzce.com) hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Resmi İlanlar