16 gözlem alanından biri artık Düzce'de

Türkiye’nin birçok bölgesinde yıldız gözlem alanları bulunuyor. Gökyüzünü fotoğraflamak ve izlemek için belirlenen 16 alana Düzce’de girdi.

16 gözlem alanından biri artık Düzce'de
24.09.2022 - 12:27
İHA
1

   Türkiye’de gökyüzündeki yıldız seyrini takip edenlerin sayısı her geçen gün artarken, bu konu ile ilgili olarak bir araştırma yapıldı. Yapılan araştırmaya göre Türkiye’de 16 yıldız gözlem alanı bulunuyor. Bu gözlem alanlarından biriside Düzce’de yer alıyor. Yıldızlarla dolu gökyüzünü fotoğraflamak için gidilecek en iyi yerlerin sıralandığı listede İstanbul Anadolu kavağı ve Adalar, Antalya Sivridağ, Artvin Haitala Milli Parkı, Ankara Tekke Dağı, Muğla Kartal Gölü, Bursa Uludağ, Balıkesir Kaz dağları, Erzurum Doğu Anadolu Gözlem Evi ve Düzce Elmacık Dağı yer alıyor. Kayseri, Rize, Samsun, Gaziantep gibi şehirlerde de yer alan alanların arasındaki Düzce ise yıldız seyrinin dışında doğal bir cennet olarak görülüyor. Birçok bitki ve canlı türünü içinde barındıran doğal alan, aynı zamanda Türkiye’de yıldızların en net görüldüğü yerlerden biri. Elmacık dağı üzerinde bulunan Topuk, İkizler, Eğrelti, Bakacak, Sinekli gibi yaylalarda kampçılar için ideal alanlar bulunuyor.

Yorum Yap

Yorum yazarak yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Burası Düzce Gazetesi (www.burasiduzce.com) hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Yorumlar (1)

  • Murat
    Murat
    24.09.2022 12:56

    Düzcede hava kirliliği yapan fabrikaları gözleyin..sayenizde kanser yüzünden ölmeyen kalmayacak...yıldız gözlemeymiş..pöh..!

Resmi İlanlar