Kefeli'den belediyeye öneri: Öğrenci danışma ofisi kurulsun

İyi Parti Düzce Gençlik Kolları Başkanı Dilara Kefeli, Düzce Üniversitesi'nin derslere başlamasının öncesinde Düzce Belediyesi'nden otogara bir öğrenci danışma ofisi kurulmasını talep etti.

Kefeli'den belediyeye öneri: Öğrenci danışma ofisi kurulsun
21.09.2022 - 12:59
Haber Merkezi

   İyi Parti Düzce Gençlik Kolları Başkanı Dilara Kefeli, üniversitenin eğitime başlamasının öncesinde bir öğrenci danışma ofisi kurulması gerektiğini belirtti.

   Kefeli, yaptığı açıklamada şu ifadelere yer verdi: "Yüzbinlerce üniversite öğrencisi bu haftadan itibaren ders başı yapıyor. İlimizde de üniversite öğrencileri 3 ekim itibarı ile eğitime başlıyor.

   Eğitimine Düzce de devam eden veya ilk kez bu yıl başlayacak olan 30 bine yakın üniversite öğrencimiz birkaç gün içinde ilimize gelmeye başlayacaklar."

"Otogara danışma ofisi kurulmalı"
 

   "Bu nedenle, Düzce Belediyesi'nin ivedilikle, farklı illerden gelecek olan öğrencilere,Düzce’nin tanıtımının yapılacağı, şehir içi ulaşımından, tarihi ve kültürel alanlarına, konaklamadan öğrenci yurtlarına kadar bir çok alanda bilgilendirmenin yapılacağı bir öğrenci danışma ofisinin Düzce şehirler arası otogarında üniversitenin açılacağı tarihe kadar hizmet vermek üzere kurulmasının önemini ifade etmek istiyoruz.
 
   Belediyenin oluşturacağı bu öğrenci danışma ofisi, aynı zamanda öğrencilere rehberlik yapabileceği gibi, onların Düzce’den beklentilerini de alarak, gençlerle ilgili olarak ileriye dönük çalışmalarına yön verebilir düşüncesindeyiz."