METEOROLOJİ UYARDI: KAR YAĞIŞI BÜTÜN HAFTA SÜRECEK!

Meteoroloji Genel Müdürlüğü'nden yapılan açıklamaya göre Düzce'de haftasonu etkisini göstermeye başlayacak olan aşırı soğuk ve kar yağışlı havanın Perşembe gününe kadar etkili olması bekleniyor.

METEOROLOJİ UYARDI: KAR YAĞIŞI BÜTÜN HAFTA  SÜRECEK!
20.01.2022 - 15:10
İHA

   Meteoroloji Genel Müdürlüğü, aşırı soğuk ve kar yağışlı havanın haftasonundan başlayarak Perşembe gününe kadar devam edebileceğini duyurdu.

   Yapılan açıklamada şu ifadeler yer aldı:

   "Balkanlar üzerinden gelmesi beklenen soğuk ve yağışlı havanın, bu hafta sonundan (22.01.2022 Cumartesi) itibaren batı kesimlerden başlayarak Karadeniz genelinde etkili olması bekleniyor. 

   Önümüzdeki hafta başından (24.01.2022 Pazartesi) itibaren, Karadeniz üzerinden gelecek daha soğuk ve yağışlı havanın etkisi altına gireceği, bunun sonucunda bölge genelinde aşırı soğuk hava koşullarının görüleceği tahmin ediliyor.

   21.01.2022 Cuma günü; Bölgemizde beklenen yağışların, Batı Karadeniz bölümünde kuvvetli olacağı tahmin ediliyor. Yağışların Batı Karadeniz’in iç kesimlerinde kar yağışı şeklinde kıyı kesimlerde yağmur ve karla karışık yağmur şeklinde olması bekleniyor.

   22.01.2022 Cumartesi günü yağışların; Bölge genelinde yoğun kar yağışı şeklinde olacağı tahmin ediliyor.

   23.01.2022 Pazar günü; Bölge genelinin kar yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların Batı Karadeniz’de yoğun kar yağışı şeklinde olması bekleniyor.

   24.01.2022 Pazartesi gününden itibaren; Karadeniz üzerinden gelecek aşırı soğuk hava nedeniyle bölgemizde görülecek yağışların kar şeklinde olacağı tahmin ediliyor.

   Yapılan son değerlendirmelere göre aşırı soğuk ve kar yağışlı havanın 27.01.2022 Perşembe gününe kadar etkili olması bekleniyor."
 

Yorum Yap

Yorum yazarak yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Burası Düzce Gazetesi (www.burasiduzce.com) hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.