Sayman: Kadına şiddet insanlığın yüz karasıdır!

İYİ Parti Kadın Politikaları İl Başkan Yardımcısı Nuran Sayman, 25 Kasım Kadına Yönelik Şiddete Karşı Mücadele Günü dolayısıyla bir açıklama yaptı.

Sayman: Kadına şiddet insanlığın yüz karasıdır!
25.11.2021 - 20:30
Haber Merkezi

   İYİ Parti Kadın Politikaları İl Başkan Yardımcısı Nuran Sayman, 25 Kasım Kadına Yönelik Şiddete Karşı Mücadele Günü dolayısıyla yaptığı açıklamada şunları söyledi: "Dünyanın her ülkesinde yaşanan kadına yönelik şiddete "dur" demek için 25 Kasım günü "Kadına Yönelik Şiddetle Mücadele Günü" kabul edilir. Etkinliklerle dikkat çekilen, şiddetle mücadele gününün çıkış noktası, 25 Kasım 1960 yılında Dominik Cumhuriyeti'nde diktatörlüğe karşı savaş açan 3 kız kardeşin öldürülmesi oldu.Kadına yönelik şiddetle mücadelede, toplumun bütün fertlerinde sevgi, şefkat ve merhamet duygularının güçlenmesi 1999 yılında da Birleşik Milletler bu günü kadına Yönelik Şiddete karşı Ulusal Mücadele Günü olarak ilan  etti.Türkiye’de 10 kadından 4’ü hayatının bir bölümünde şiddete maruz kalıyor.

   Kadına şiddet insanlığın yüz karasıdır! 

   Elbette uzun soluklu bir mücadele.

   Ancak cezalar adaletle uygulanmalı ve caydırıcı olmalıdır.İyi parti olarak genel başkanımızın hassasiyetle üzerinde durduğu bu konuda ; Kadınlarımızın, aile içerisinde veya sosyal hayatında hiçbir şiddet türüne maruz kalmadığı bir Türkiye için; Kadına şiddeti normalleştiren bu kirli zihniyetle mücadele etmekten vazgeçmeyeceğiz.Devletimizin kurucusu Mustafa Kemal” Ey kahraman Türk kadını, sen yerde sürüklenmeye değil, omuzlar üzerinde göklere yükselmeye layıksın” diyerek bizlere mücadelemizde yol göstermektedir".

Yorum Yap

Yorum yazarak yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Burası Düzce Gazetesi (www.burasiduzce.com) hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.