Cemşit: Şiddeti destekleyen anlayışa sıfır tolerans!

CHP Düzce İl Başkanı Semih Cemşit, 25 Kasım Kadına Şiddete Karşı Uluslararası Mücadele günü dolayısıyla bir açıklama yaptı.

Cemşit: Şiddeti destekleyen anlayışa sıfır tolerans!
25.11.2021 - 17:04
Haber Merkezi

   CHP Düzce İl Başkanı Semih Cemşit, 25 Kasım Kadına Şiddete Karşı Uluslararası Mücadele günü dolayısıyla yaptığı açıklamada, "Türkiye'de kadınlara yönelik şiddet her geçen gün artarak devam ediyor. Her gün onlarca kadının, erkek egemen anlayışın ürettiği fiziki ve psikolojik şiddete maruz kaldığını görüyoruz. Kadına yönelik şiddet ve kadın hakları ihlalleri, oransal olarak değişiklikler gösterse de ülke ve bölge ayrımı olmaksızın devam ediyor. Bizler şiddeti destekleyen anlayışa karşı 'sıfır tolerans' ilkesiyle mücadele ediyor, etmeye de devam edeceğiz. 

   Şunu asla unutmamalıyız ki eşit, özgür ve demokratik bir gelecek kadınların ellerinde yükselecektir.

   Bu 25 Kasım hepimize; dayanışmanın, eşitliğin ve kazanımların habercisi olsun! Eşitlikle ve sevgiyle" ifadelerini kullandı.
 

Yorum Yap

Yorum yazarak yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Burası Düzce Gazetesi (www.burasiduzce.com) hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.