Kurban Bayramını kutladılar!

Kurban Bayramını kutladılar!
21.07.2021 - 16:06
İHA

Cevdet Atay

   Düzce Valisi Cevdet Atay, Kurban Bayramı mesajında "Paylaşma ve yardımlaşma ruhunun ortaya konulduğu, sevgi ve hoşgörünün ifadesi olan Kurban Bayramı münasebetiyle, hepinizi sevgiyle, saygıyla ve hürmetle selamlıyorum.

   Bayramın manasına uygun olarak küskünlükleri ortadan kaldırmalı, hastalarımızı yalnız bırakmamalı, kimsesiz ve yardıma muhtaç kimselere dili, dini, ırkı, rengi ne olursa olsun imkânlarımız ölçüsünde maddi-manevi destek olmalıyız.
 
   Kurban Bayramı ziyaretleri ve tatil amacıyla yollara çıkan tüm vatandaşlarımızdan, Trafikte hayata yol vermelerini, kemerlerini takmalarını ve trafik kurallarına titizlikle riayet etmelerini istirham ediyorum. 

   Bayram ziyaretlerini mümkün olduğu kadar az kişiyle ve açık havada gerçekleştirelim. Covid-19 bulaş riskini azaltmak için tedbirlerimizi gevşetmeden, ziyaretlerimizi kısa tutalım.

   Kıymetli Hemşehrilerim,

   Bu vesileyle, İlimizde yaşanan taşkınlarda vatandaşlarımızın yaralarını hızlı bir şekilde sarmak için büyük bir özveriyle çalışan tüm kurum ve kuruşlarımıza, arazide yoğun mesai ortaya koyan tüm ekiplerimize teşekkür ediyorum. 

   Bu duygu ve düşüncelerle; aziz şehitlerimizin aileleri ve kahraman gazilerimiz başta olmak üzere Düzceli hemşehrilerimin ve tüm milletimizin Kurban Bayramı’nı kutluyorum.

   Bu mübarek günlerin ülkemiz, milletimiz ve tüm insanlık için barış, huzur, esenlik ve refah getirmesi temennisiyle, hepinize sevgilerimi, saygılarımı sunuyorum" ifadelerini kullandı.

Faruk Özlü

   Düzce Belediye Başkanı Dr. Faruk Özlü, yaklaşan Kurban Bayramı münasebetiyle kutlama mesajı yayımladı. Özlü, mesajında, “Bu bayramda da en büyük temennimiz; huzurumuzun, kardeşliğimizin, sağlığımızın ve bereketimizin daim olmasıdır“ dedi.

   Düzce Belediye Başkanı Dr. Faruk Özlü, yaklaşan Kurban Bayramı öncesinde kutlama mesajı yayımladı. Başkan Özlü 2 yıldır dini ve milli bayramların covid-19 pandemisinin gölgesinde kutlandığına dikkat çekerek, kurban Bayramının sağlık ve huzur getirmesi temennisinde bulundu. 

   Tüm İslam aleminin Kurban Bayramına erişmenin mutluluğunu paylaştığını ifade eden Başkan Özlü;

   “Manevi bir coşkuyla idrak edeceğimiz Kurban Bayramına erişmenin mutluğunu hep birlikte paylaşıyoruz.  Milletimiz ve tüm İslam âleminin esenliğine, barışına ve dirliğine vesile olmasını diliyorum. Her zaman olduğu gibi bu bayramda da en büyük temennimiz; huzurumuzun, kardeşliğimizin ve bereketimizin daim olmasıdır. Her ne kadar kısıtlamalar büyük ölçüde kalksa da yine maske, mesafe ve hijyen kurallarına uymak durumundayız. Koronavirüs pandemisi gölgesinde idrak edeceğimiz son Kurban Bayramı olması temennilerimle, kalplerimize huzur, ülkemize esenlik, dünyamıza barış getirmesini diliyorum. Kurban Bayramımız mübarek olsun."

Ümit Yılmaz

   MHP Düzce Milletvekili Ümit Yılmaz, Kurban Bayramı dolayısıyla yayımladığı mesajda şunları söyledi: "Sahip olduğumuz değerleri ve kardeşliğimizi güçlendiren bir Kurban Bayramı’na daha milletçe huzur içerisinde erişmenin mutluluk ve heyecanı içerisindeyiz.

   Bizleri asırlardır birbirimize bağlayan, birbirimize kardeş kılan yardımlaşma ve dayanışma ruhuyla bizler komşusu açken tok yatmayı içine sindiremeyen, bundan hicap duyan bir dinin, medeniyetin mensuplarıyız.

   İnancımızın bize öğrettiği yüksek ahlaki değerlerin capcanlı olduğu bayram günlerini bir fırsat olarak değerlendirip gönüllere dokunmalı, aramızdaki sevgi ve dostluk bağlarını daha da güçlendirmeliyiz. 

   Bu duygu ve düşüncelerle idrak edeceğimiz mübarek Kurban Bayramı’nın bütün insanlığa, tüm Türk-İslam âlemine, Dünya’nın çeşitli yerlerinde baskı ve zulüm altında kalmış tüm mazlumlara ve ülkemize hayırlar getirmesini diliyor, Kurban Bayramı’nı en kalbi duygularımla kutluyorum".

Nigar Demircan Çakar

   Düzce Üniversitesi Rektörü Nigar Demircan Çakar, Kurban Bayramı nedeniyle yayınladığı mesajda "Kardeşlik, yardımlaşma ve dayanışma ruhunu canlı tutan, sosyal adaletin gerçekleşmesine katkıda bulunan ve bizleri Yüce Allah’a yaklaştıran bir Kurban Bayramı’na daha kavuşmanın mutluluğunu yaşıyoruz.

   Birlik ve beraberliğimizi güçlendiren, paylaşma ve dayanışmanın en güzel örneklerinin yaşandığı Kurban Bayramınızı kutlar, geleneklerimize ve değerlerimize daha sıkı bağlandığımız, güzellikleri ve iyilikleri daha yoğun olarak yaşadığımız bu mübarek günlerin tüm insanlığa sağlık, huzur ve bereket getirmesini Yüce Allah’tan niyaz ederiz" ifadelerine yer verdi.

Tuncay Şahin

   Düzce Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Tuncay Şahin, Kurban Bayramı dolayısıyla bir mesaj yayımladı;

   Şahin açıklamasında; “Milletçe zor bir dönemden geçtiğimiz şu günlerde, milli birliğimizi ve beraberliğimize daha da büyük bir önem vermemiz gerekmektedir. Şüphesiz her bayram olduğu gibi bu Kurban Bayramı’nda da milli ve manevi değerlerimiz etrafında bütünleşerek milletçe, dostluğumuzu, kardeşliğimizi ve dayanışmamızı güçlendireceğiz.  Bu duygu ve düşüncelerle, her zaman olduğu gibi bu bayramda da, karşılıklı sevgi ve saygının öne çıkması, dargınların barışması ve herkesin kardeşçe kucaklaşması en büyük temennimizdir. İnşallah, hep birlikte ve huzur içerisinde bir bayram geçirmeyi rabbimden niyaz ediyorum. Bugünleri tedbir, sosyal mesafe ve maske ile aşacağız. Vaka sayılarının belirli rakamların altına düştüğü şu günlerde ikinci bir dalga yaşanmaması için devletimizin aldığı koruma önlemlerine ve yasaklara uyulmalı, salgınla topyekün mücadelenin bir parçası olunmalıdır. Sevgi ve kardeşlik duygularının coşkuya dönüştüğü bu mübarek günlerin ülkemize, İslam alemine ve tüm insanlığa sağlık, barış, huzur ve esenlik getirmesini diliyorum." ifadelerini kullandı.

Gökhan Kapoğlu

   Düzcespor Yönetim Kurulu Başkanı Gökhan  Kapoğlu, Kurban Bayramını kutlayarak, "Türk Milleti dostluk ve barış içinde, gelecek yüzyıllara birlikte ulaşacaktır" dedi. 

   Kapoğlu mesajında, "Asırlardır İslam Âleminin büyük bir coşku ve heyecanla kutladığı, maneviyatın, duanın, paylaşmanın, dayanışmanın ve iş birliğinin en belirgin şekilde görüldüğü kurban bayramlarının bir yenisine daha erişmeninin huzuru ve mutluluğu içerisindeyiz.  Bilindiği gibi, insani değerlerin ve erdemlerin yoğun olarak yaşandığı günler olan bayramlar, toplumsal hayatımız açısından büyük bir önem ve değere sahiptir. Çünkü bu güzel günleri, kırgınlıkların, dargınlıkların unutulduğu, karşılıklı sevgi ve saygının pekiştiği, hoşgörünün hâkim olduğu bir mana iklimini yaşamak ve kalıcı kılmak için bir vesile olarak görmek gerekmektedir" dedi. 

   Bu mübarek günlerde en büyük duamız; asırlardır birlikte saf tutarak, birlikte zaferler kazanıp, birlikte heyecan duyarak, birlikte ağlayıp, birlikte gülerek pekiştirdiğimiz Türk Milletinin kardeşliğinin sadece bu günlerde hatırlanmayıp her zaman ve her daim birlik ve beraberlik içinde olmasıdır. Türk Milleti  dostluk ve barış içinde, gelecek yüzyıllara birlikte ulaşacaktır.

   Mukaddes bayram vesilesiyle mensubiyetinden gurur duyduğumuz büyük Türk Milletinin ve İslam Âleminin Mübarek Kurban Bayramını en içten duygularımla kutlar, Cenab-ı Allah‘tan huzur, sağlık ve mutluluk diliyor, güzel bir bayram geçirmelerini temenni ediyorum" ifadelerini kullandı.

Yorum Yap

Yorum yazarak yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Burası Düzce Gazetesi (www.burasiduzce.com) hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Resmi İlanlar