TÜRKAV Düzce Başkanı Ali Gürsel oldu!

Türkiye Kamu Çalışanları Vakfı (TÜRKAV) Düzce Şube Başkanlığında yeni isim belli oldu.

TÜRKAV Düzce Başkanı Ali Gürsel oldu!
16.06.2021 - 14:12
0

   Türkiye Kamu Çalışanları Vakfı (TÜRKAV) Düzce Şube Başkanlığına Prof Dr. Ali Gürsel atandı.

   Gürsel, konuyla ilgili şu ifadeleri kullandı: "Kısa adı TÜRKAV olan Türkiye Kamu Çalışanları Vakfı 1985 yılında başlayan fikirsel tartışmalar ve örgütlenme alt yapısının oluşturulma süresinden geçtikten sonra sendikal hakların telaffuz edilemediği o günün şartlarında en uygun örgütlenme biçimi olan vakıf teşkilatlanması olarak 06 Mart 1989 tarihinde Ankara merkezli olarak kurulmuştur.

   Öncelikli olarak kamu çalışanlarının özlük haklarıyla ilgili sorunlara çözüm arayışı faaliyetlerinin çoğunluğunu teşkil etse de, Türkiye Kamu-Sen’in aynı irade tarafından 1992 yılında kurulması akabinde, memur özlük haklarıyla ilgili hususların mücadelesi Kamu-Sen ve bağlı sendikalarımıza devredilmiştir.

   TÜRKAV, Milliyetçi-Ülkücü Hareketin kamu teşkilatlanmasıdır, Türk Cihan Hâkimiyeti Mefkûresi yolunda medeniyet inşası amaçlayan kuruluşlardan biridir. Devletin tüzel şahsiyetini kutsal bilen, Devlet teşkilatının liyakatli ve milli şuurlu kadrolarla yönetimini ilke edinmiş, Türk Devlet Geleneğinin ve kültürünün korunması ve yaşatılmasını amaçlayan, bir Vakıf ve Sivil Toplum Kuruluşu olsa da üyeleri tamamıyla bu şuur ve duruşa sahip kamu görevlilerinden müteşekkildir. 

   TÜRKAV mensupları, Yüce Türk Devletinin birliğine dirliğine kast eden hain yapılanmalar ve uzantıları karşısında yekpare ve dimdik duran kadrolardır, “Devletin Asil Evlatları”dır. 

   Lider Teşkilat Doktrin felsefesinden hareketle ve bu ilkeler doğrultusunda “Ay Yıldıza söz verdik” sloganından taviz verilmeyeceği; bu duygu ve düşünceye, yüce ülküye gönül vermiş olan vakfımız ve üyelerinin vatanın bölünmez bütünlüğüne, milletin birlik ve beraberliğine Büyük Türk milletinin ali menfaatlerinden ve mukaddesatından asla taviz vermeyen bir memur hareketinin yılmaz ve yıkılmaz öncüsü olduğumuz bilinmelidir.

   Gayemiz ve faaliyetlerimiz; üyeler arasında sosyal yardımlaşma ve dayanışmayı gerçekleştirmek ve kültürel faaliyetlerde bulunmakla birlikte, çeşitli ekonomik ve sosyal yardımlarla beraber, üyelerinin mesleki bilgilerini, görgülerini, becerilerini arttırmak amacıyla çalışmalar yapıp kamunun ihtiyaç duyduğu sosyal, kültürel ve stratejik konularda araştırmalar, incelemeler yaparak veya yaptırarak, yapılan bu çalışmaları gerektiğinde kamuoyunun bilgisine sunmaktır".

Yorum Yap

Yorum yazarak yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Burası Düzce Gazetesi (www.burasiduzce.com) hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.