SMA hastası Zeynep Sare bebek yardım bekliyor!

Spinal Müsküler Atrofi Tip-1 ile mücadele eden 10 aylık Zeynep Sare’nin ailesi, çocuklarının yaşama tutunabilmesi için umut bağladıkları gen tedavisi için hayırseverlerden uzanacak destek elini bekliyor.

SMA hastası Zeynep Sare bebek yardım bekliyor!
25.03.2021 - 14:26

   Düzce’de yaşayan, ailesinin ilk ve tek bebeği olan 12 aylık Zeynep Sare Baykul’a  2,5 aylıkken SMA TİP1 teşhisi konuldu. Günden güne kasları eriyen Zeynep Sare nefes alma yetisini kaybettiği için boğazına takılan trake yardımıyla nefes alabilir hale geldi. 

   Türkiye’de aldığı tedavisinin yanı sıra 2 yaşına gelmeden ve diğer kaslarını kaybetmeden bir an önce, şu an sadece yurt dışında olan tedaviye ulaşması gerekiyor. Aile yüklü miktarda olan tedavi masrafını kendi imkanlarıyla karşılayamıyor. Zeynep Sare bebeğin Amerika’da, bedeli 2,4 milyon dolar olan Zolgensma tedavisini alması gerekiyor.

   Zeynep Sare’nin ailesi ve bebeğe destek  olan gönüllüler, tüm Düzce halkına çağrıda bulunup "Lütfen evladımızın alamadığı nefes, içemediği su olun, desteklerinizi bekliyoruz" dedi.

   Zeynep Sare bebeğe tedavi için gereken destek, @zeynepsareyenefesol Instagram sayfasından gerçekleştirilebiliyor. 
 

Yorum Yap

Yorum yazarak yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Burası Düzce Gazetesi (www.burasiduzce.com) hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.