TSO’YA KADIN ADAY.. ‘İş hayatında varsak, TSO’da da olmalıyız’

Düzce TSO’da seçim tarihi yaklaştıkça, yeni yeni iş insanlarının isimleri konuşulmaya başlandı. Bunlardan bir tanesi de bir kadın aday.

TSO’YA KADIN ADAY.. ‘İş hayatında varsak, TSO’da da olmalıyız’
29.08.2022 - 13:15
Özel Haber

   Seçim çalışmaları yoğunlaşan Düzce Ticaret ve Sanayi Odası’nda, yönetim kurulu başkanlığında ve gruplarda adı geçenlerle ilgili kulisler de hızlandı.

 Bununla ilgili olarak Düzce TSO’nun 9’ncu grubuna da (Bankalar, Sigorta Acenteleri, Döviz Büroları, Esnaf Kefalet Kooperatifleri) bir kadın iş insanı aday oluyor.

BU SEÇİMLERDEKİ TEK KADIN ADAY, DİĞER KADINLARA DA ÇAĞRI YAPIYOR;

“İŞ HAYATINDA VARSAK, TSO’DA DA OLMALIYIZ”

   Simge Grup Genel Müdürü Nuran Durdu 9’ncu gruptan meclise girmeye hazırlanırken şu sözleri sarf ediyor; “Neden bayanlara teklif edilmiyor. Bizlerin de olmamız gerek. İş hayatında varsak Ticaret ve Sanayi Odasında da olmalıyız.”

NURAN DURDU KİMDİR?

   27 Ocak 1967 yılında KDZ. Ereğli’de dünyaya geldi. İlk orta ve lise eğitimlerini Ereğli’de tamamladı.

   1988 yılında Düzceli iş insanı Şemsi Durdu ile dünya evine girdi. 3 kız çocukları oldu.

   Eşi ile birlikte ikinci el otomotiv ticaretinde muhasebe ve finans bölümünde yer aldı. 1999 yılında ilk otomotiv bayilikleri olan Kervan Otomotiv’i aldılar. Daha sonra 2003 yılında KDZ. Ereğli’de Hyundai Simge Otomotiv’de Genel Müdür olarak 5 yıl görev yaptı. Akabinde 2008 yılında Opel Kervan Otomotiv’de Genel Müdür görevini üstlendi.

   Halen Düzce Simge Şirketler Grubunda Genel Müdür olarak görev yapıyor.

   Düzce Simge Şirketler Grubu’nun faaliyetleri şöyle sıralanıyor; Otomotiv, Sigorta, Kiralama ve İnşaat Sektörü.

   Bununla ilgili olarak; Düzce’de Fiat, Peugeot, Cıtroen, Opel, KDZ. Ereğli’de ise Hyundai markalarının satış ve servis hizmetleri devam ediyor.

Yorum Yap

Yorum yazarak yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Burası Düzce Gazetesi (www.burasiduzce.com) hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.