Esnaf odalarında seçim süreci başlıyor

Esnaf odalarında seçim süreci başlıyor
2.11.2021 - 16:55
Haber Merkezi

   DESOB Genel Sekreteri Gökhan Aktürk, yeni yılla (2022) birlikte başlayacak olan Oda, Birlik seçimleri için online toplantılara katılıyor.

   Aktürk, Esnaf ve Sanatkarlar Meslek Kuruluşları Kanunu gereğince 2022 yılında başlayacak olan seçimler için çalışmaların başladığını ifade etti.

   DESOB Genel Sekreteri Gökhan Aktürk, seçimlerle ilgili olarak şu bilgileri verdi: “5362 sayılı Esnaf ve Sanatkarlar Meslek Kuruluşları Kanunu'nun 'Genel Kurul toplantı ve çağrı' başlığını taşıyan 42'inci madde gereğince, esnaf ve sanatkarlar meslek kuruluşlarımız organ seçimlerini de içeren olağan genel kurullarını 2022 yılında icra edecektir. Buna göre; ocak, şubat ve mart aylarında odaların seçimiyle başlayacak süreç, mayıs ayında 'Birliklerde', haziran ayında 'Federasyonlar' ile devam edecek ve nihayetinde Eylül ayında yapılacak 'Konfederasyonumuz' seçimi ile tamamlanmış olacaktır. Meslek kuruluşlarımızın olağan genel kurullarının demokratik bir ortamda, katılımcı bir anlayışla ve tam bir saydamlık içerisinde yapılması, bürokratik iş ve işlemlerin kolaylıkla yerine getirilmesi, uygulamada norm ve standart birliğinin sağlanması, başarılı bir genel kurul ve seçim süreci geçiştirilmesi açısından büyük önem arz etmektedir.”

Yorum Yap

Yorum yazarak yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Burası Düzce Gazetesi (www.burasiduzce.com) hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.