ALKIŞLAR TÜM HAYVANLARA

Cumhuriyet İlkokulu 2 C sınıfı öğrencileri ve Hayal Üretim Kulübü üyeleri, öğretmenleri Sabri Özdemir ile birlikte 4 Ekim hayvanları koruma gününü kutladı.

ALKIŞLAR TÜM HAYVANLARA
4.10.2023 - 13:15
Haber Merkezi

   "Hayvanlar dostumuz ve yerküreyi onlarla paylaşıyoruz. Hayvanlar arasında asla ayrım yapmıyoruz. Kirpileri görünce mutlu oluyoruz. Dünya tüm canlıların... Doğa hayvanların yaşam alanı... Onlar doğada hep özgür yaşamalı. Karıncadan kaplumbağaya, kelebeklerden solucanlara, böceklerden tüm hayvanlara, dünyanın her yanındaki dostlarımıza; sayısı çok olanlara ve soyu azalanlara; yani milyonlarca hayvana sevgimizi yollayalım..."

   İşte Cumhuriyet İlkokulu 2 C sınıfı öğrencileri 4 Ekim Hayvanları Koruma Gününde ilk derste bu cümleler üzerinde sohbet ettiler, bir çizgi film izlediler ve dünyanın hayvanlarını düşündüler.

   Veliler sınıfın WhatsApp grubundan çocuklarının eylemine destek verdiler
 
   Çocuklar; bir sonbahar gününde, dünya hayvanlarla daha güzel dönüyor diye, sevgiyle ve el ele, hayvanlara “MERHABA” dediler.

   Öğrenciler; Hayvanları Koruma Gününde, hayvan sevgisini herkes hissetsin diye, okul koridorlarında; hayvan fotoğraflı, hayvan resimli ve hayvan figürlü giysileriyle gezdiler. O güzel çocuklar; okula, peluş hayvan oyuncaklarını da getirdiler, hayvan kostümlü arkadaşlarıyla eğlendiler ve sınıf temsilcisi Gökçe’nin gönderdiği mamaları sokak hayvanlarına dağıtmak için çantalarına yerleştirdiler.

Ve minik öğrenciler, en sonunda hep birlikte;
“Sevgi duyalım onlara,
Merhaba de hayvanlara,
İster fil, ister karınca,
Tüm hayvanları alkışla…” diyerek, öğretmenlerinin yazdığı dört dizeyi söylediler.

   Yüreklerinden ve ellerinden tüm hayvan dostlarına çok gülümseme ve çok alkış bir alkış gönderdiler…

Yorum Yap

Yorum yazarak yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Burası Düzce Gazetesi (www.burasiduzce.com) hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Resmi İlanlar