Yeşilyurt; " Zil sorunlarla çalıyor"

Türk Eğitim Sen Düzce Şube Başkanı Hasan Yeşilyurt yeni eğitim öğretim yılında eğitim çalışanlarına ve basın mensuplarına seslendi.

Yeşilyurt; " Zil sorunlarla çalıyor"
11.09.2023 - 13:05
Haber Merkezi

   Türk Eğitim Sen Düzce Şube Başkanı Hasan Yeşilyurt sözlerine şöyle başladı;
   "2023-2024 eğitim ve öğretim yılı ilk ders zili 11 Eylül sabahı çalacak. Yeni eğitim öğretim yılında tüm eğitim çalışanları ve eğitim paydaşlarına başarılar diliyor, sağlıklı ve huzurlu bir eğitim yılı olmasını yüce Allah’tan temenni ediyorum.

   Cumhuriyetimizin yüzüncü yılını kutlamaya hazırlanırken, ilimiz bir kez daha büyük sorunlar ile yeni eğitim öğretim yılına başlamaktadır. İlimizde halen sürümcemede olan, somut adımlar atılmamış, çözüm bekleyen birçok sorun bulunmaktadır. "

"Kaybedecek bir gün değil bir saatimiz bile yoktur"

  Hasan Yeşilyurt sözlerine şöyle devam etti;
   "Geçtiğimiz Kasım ayında ilimizde meydana gelen deprem sonucu Turgut Özal Anadolu Lisesi ve Hamidiye Şehit Özgür Işık İlkokulu binaları ağır hasar almıştır. Bu okulların yeni binalarının yapılma süreci hakkında kamuoyu merak içerisindedir.Bunların yanı sıra güçlendirme, bakım, onarım ve tadilat sürecinde olan okullarımızın ikili eğitim yaptığı görülmektedir. Bu sorununda acilen çözülmesi gerekmektedir.Söz konusu binaların yenilenmesi için daha fazla vakit kaybetmeden ivedilikle planlamaların yapılarak inşaa sürecinin hızlandırılması elzemdir. Kaybedecek bir gün değil bir saatimiz bile yoktur."

   Türk Eğitim Sen Düzce Şube Başkanı Hasan Yeşilyurt bir diğer konunun da  il/ilçe emrinde bulunan öğretmenlerimizin durumu olduğunu belirterek,"öğretmenlerimiz mağduriyet yaşamayacak şekilde gerekli planlamalar yapılmalıdır "dedi.

"Güvenlik elemanı ihtiyacının TYP'ye dahil edilmesi gerekmektedir" 

    Yeşilyurt sözlerinin devamında;"Geçtiğimiz sene doğru bir planlama ile İş-Kur bünyesinde TYP (Toplum Yararına Programı) kapsamında okullarımızda temizlik işi gören personeller, eğitim öğretim yılı başladığında görevlendirilmiştir. Bu yıl da aynı şekilde hareket edilmesi olumludur. Ancak yeterli değildir. Çünkü okullarımızın temizlik elemanı ihtiyacı dışında güvenlik elemanı ihtiyacı da bulunmaktadır. Okullarımızdaki güvenlik elamanı ihtiyaçlarının daha önceki yıllarda olduğu gibi TYP'ye  dahil edilmesi gerekmektedir.

   Çözüm bekleyen bir başka konu ise okul öncesi öz bakım ücreti ve yemek sorunudur. Bu sorunda ivedilikle çözülmelidir"ifadelerini kullandı.

   Hasan Yeşilyurt;"Türk Eğitim Sen olarak çözümleri için yukarıda bahsettiğimiz sorunların takipçisi olacağımızı tüm kamuoyunun bilmesini isteriz.Cumhuriyetimizin 100. yılını geride bırakıp yepyeni bir yüz yıla merhaba diyeceğimiz bu eğitim öğretim yılında tüm öğrenci, öğretmen ve velilerimize başarılar diler; yeni eğitim öğretim yılını kutlarım"diyerek sözlerine son verdi.

Yorum Yap

Yorum yazarak yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Burası Düzce Gazetesi (www.burasiduzce.com) hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.