BURASIDÜZCE DİYOR Kİ; Bir Üniversitemizin kadrosuna müdahale etmediğimiz kalmıştı!..

BURASIDÜZCE DİYOR Kİ; Bir Üniversitemizin kadrosuna müdahale etmediğimiz kalmıştı!..
26.08.2022 - 13:04
Güncelleme 26.08.2022 - 13:09
2

   Düzce Kalkınma ve Tanıtma Vakfı eski Başkanı Yusuf Taşhan, genel sağlık sisteminden kaynaklanan aksamaların faturasını eski rektör Prof. Dr. Nigar Demircan Çakar ve ekibine keserken, yeni rektör Prof. Dr. Nedim Sözbir’e de akıl vermeyi ihmal etmedi. Taşhan, kurucu rektör Prof. Dr. Funda Sivrikaya Şerifoğlu’nun kendilerinin sözlerini dinlediğini ima etti.

   Düzce Postası Gazetesi’ne bir açıklama yapan Düzce Kalkınma ve Tanıtma Vakfı eski Başkanı Yusuf Taşhan, üniversitenin kurucu rektörü Prof. Dr. Funda Sivrikaya Şerifoğlu’nun görevi sırasında danışan ve paylaşan davranışlar sergilediğini kaydederek, sonraki rektör Prof. Dr. Nigar Demircan Çakar ve ekibinden ise vakıf ve toplum olarak bu davranışları göremediklerini belirtti.

TAŞHAN; "ÇAKAR ELEŞTİRİLERİ DİNLEMEYİNCE GÖREVDEN ALINDI!"

   Bunun bir sonucu olarak üniversitenin eğitim kalitesinin ve Araştırma Hastanesi’nin topluma verdiği sağlık hizmetinin eleştirilere sebep olduğunu belirten Taşhan, “Bu eleştirileri dikkate almayan Rektör görevden alındı. Olumsuzlukların sebebi olanlar göreve devam etti. Bu yetmiyormuş gibi bir de Rektör olmak için sıraya girdiler. Buna ne denir; edep, edep. Görevden alınan rektör hatır, gönül uğruna yardımcılarını yenilemedi. Onların ilgisizliklerine müdahale etmedi, kendine zarar verdi. Onurlu olmak gerekirse görevden alınan rektörün Düzce Üniversitesi'nden ayrılması, yardımcılarının da pasif görevlere alınması gerekir” ifadelerini kullandı.

ÜNİVERSİTE KADROSUNA MÜDAHALE ETMEYE ÇALIŞARAK YENİ REKTÖRE AKIL VERDİ!

   Yeni rektör Prof. Dr. Nedim Sözbir’e hayırlı olsun dileklerini ileten Taşhan, “kadrosunu yenilemede acele etmemeli” tavsiyesinde bulundu. Düzce Üniversitesi’nde değerli kişiler olduğunu kaydeden Taşhan, “Dışarıdan ekibini yenilerse üniversitemiz hakkındaki olumsuzluklar inşallah biter. Düzce halkı başka illere sağlık hizmeti için gitmez. Yeni rektör aynı kadro ile devam ederse işi zor, rektörlük görevi uzun sürmez. Böyle olması temennimiz değil, üniversitemizin birilerinin gelir kaynağı olmasına son vermek lazım. Rektörümüzün cesur, tarafsız, isabetli karar almasını, vatana millete hizmet etmesini, araştırmanın sağlık hizmetinin en iyi şekilde geçirilmesini önerir, saygılarımı sunarım” şeklinde konuştu.

GAZETE BURASIDÜZCE DİYOR Kİ;

BİR BU KALMIŞTI!

   Genel sağlık sisteminin tüm hastanelerde yarattığı aksaklıkları görüp bunlara seslerini çıkarmayanların, dışarıdan üniversitemizin kadrosunun değişmesi için yeni rektöre akıl vererek müdahale etmesi, üniversite çalışanları ve Düzceliler tarafından hoş karşılanmıyor.

   Birilerinin hemen her kurumun yönetim kadrolarına, dışarıdan kamuoyu yaratmaya çalışarak müdahale etmelerinin yaşandığı ilimizde, bir tek üniversitemizin kadrosuna müdahale edilmediği kalmıştı.

   Böylesi müdahaleler sonucu üniversitemiz ileriye değil, geriye gider.

   Şimdi asıl konu, bu çıkışlardan sonra yeni rektör Prof. Dr. Nedim Sözbir’in nasıl davranacağı. Sözbir, dışarıdan müdahalelere izin mi verecek, yoksa Düzce Üniversitesi’nin daha da ileri gitmesi için ekibiyle mücadele mi edecek?  

   GAZETE BURASIDÜZCE

Yorum Yap

Yorum yazarak yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Burası Düzce Gazetesi (www.burasiduzce.com) hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Yorumlar (2)

 • Tonyali
  Tonyali
  27.08.2022 17:14

  Sayın rektörümüz ahbap cavus ilişkisiyle değil gerçek hakkiyla çalışan kadro kurarsa inanın hem duzce hem duzce üniversitesi kazanacaktir

 • Mustafa
  Mustafa
  26.08.2022 17:46

  Yusuf Taşhan hangi üniversiteyi bitirmiş prof lar o kişiyi niye dinlesin