CUMHURİYET KADINLARI KAHVALTIDA BULUŞTU

Cumhuriyet Kadınları Derneği Düzce Şubesi’nin düzenlediği 100.yıl kahvaltısında konuşan Genel Başkan Tülin Oygür, Türkiye’nin zorluklardan geçtiği dönemde Milli Kadın Hareketinin öncüsü CKD’ye özel odaklanmak gerektiğini söyledi. Kadınları üye ve yönetici olmaya çağıran Oygür, ‘Artık evde oturmak zamanı bitmiştir. Artık dışarı çıkmak ve halkla beraber Türkiye’nin geleceği için doğru olan işleri yapmaktır.’ dedi.

CUMHURİYET KADINLARI KAHVALTIDA BULUŞTU
20.01.2024 - 16:56
Güncelleme 20.01.2024 - 17:10
Haber Merkezi

   Cumhuriyet kadınları derneği Düzce Şubesi’nin, Kusursuz Kafe’de düzenlediği 100.yıl kahvaltısına, CKD genel başkanı Prof. Dr. Tülin Oygür ve GYK üyesi Meltem Ayvalı katıldı. Kahvaltı, Pençe Kilit Operasyonu bölgesinde şehit düşen Kahraman Mehmetçiklerin anılmasıyla başladı. 

   Kahvaltıda konuşan Cumhuriyet Kadınları Derneği Genel Başkanı Tülin Oygür, Türk halkının ABD tehdidinin farkında olduğunu belirtti. CKD’ye üye ve yönetici olma çağrısı yapan Oygür, “Artık evde oturmak zamanı bitmiştir. Artık dışarı çıkmak ve halkla beraber Türkiye’nin geleceği için doğru olan işleri yapmaktır” dedi. 

   Cumhuriyet Kadınları Derneği Düzce Şube Başkanı Işık Eğin açılış konuşmasında, CKD’nin Cumhuriyetin ilke ve Devrimlerini rehber edindiklerini belirtti. Eğin, CKD’nin Düzce’ye de büyük bir değer katacağını söyledi.

CKD ŞUBE BAŞKANI EĞİN’DEN ÜYELİK ÇAĞRISI

   Cumhuriyet Kadınları Derneği Düzce Şube Başkanı Işık Eğin konuşmasında şu ifadelere yer verdi:
 “Cumhuriyet Kadınları Derneği’nin kökleri, Kurtuluş Savaşı’nın kahraman kadınlarındadır. Şerife Bacıların, Kara Fatmaların, , Nazife Hatunların bilinciyle hareket ediyoruz.  Cumhuriyetimizin İlke ve Devrimlerini rehber edindik. Bir yardım kuruluşundan ziyade ülke sorunlarına duyarlı, çözüm odaklı söz ve karar sahibi olmaya aday; kadının gücünün farkındalığını artıracak bir çatı derneğiyiz.”

   CKD’ye üye olma ve üye yapma çağrısında bulunan Eğin, “Bu derneği her şehre, her ilçeye hatta köylere taşımaktan korkmayalım. Derneğimiz büyüdükçe kadınlarımız büyür güçlenir. Kadınımız güçlendikçe Ülkemizde güçlenir. Bu bilinçle Cumhuriyet Kadınları Derneğini Düzce’de de büyütelim. Cumhuriyet Kadınları Derneği, Düzce’mize büyük değer katacaktır”

UYUŞTURUCUYLA MÜCADELEDE EN ÖNDE OLACAĞIZ.

   CKD Genel Başkanı Tülin Oygür, konuşmasında; terör saldırılarının arkasında ABD’nin olduğunu belirtti. Türk halkının tehdidin farkında olduğunu belirten Oygür, Türkiye’yi ABD’ye bırakmayacaklarını kaydetti. Uyuşturucunun Türkiye’ye yapılan bir saldırı olduğunu belirten Oygür, Uyuşturucuya Karşı Anneler Hareketi projesiyle bu saldırıya karşı mücadele ettiklerini söyledi.

Oygür’ün konuşması şöyle:

    “Düzce şubemizin düzenlediği kahvaltıdayız. Dostlarımız bizi yalnız bırakmadı. Her ne kadar birlikte olmaktan mutluysak da şehitlerimiz var, yaralılarımız var. Biz Türk Halkı olayların iç yüzünü çok iyi biliyoruz. Mehmetçiklerimizin katili ABD’dir.  Adı PKK olur, şu olur bu olur, esas sorun ABD’nin Türkiye üzerindeki planlarıdır. Ülkemizi ABD’ye bırakmayacağız. Kadınlarımızın büyük desteğini görüyoruz. Türkiye İkinci Kurtuluş Savaşı’nı kazanacak. Biz bu savaşı, doğru insanları başımıza getirerek kazanacağız. 

 Ülkemiz çok zor koşullardan geçiyor. Terör belasının dışında ayrıca bir de uyuşturucu terörü var. Hiç birimizin evlerimiz de oturup acınmaya hakkı yok. Sorumluluk üslenip görev alacağız. Uyuşturucuyla mücadelede de en önde olacağız.’’

KADINLARA SESLENDİ: EVDE OTURMA ZAMANI BİTMİŞTİR

   “Özel günlerin özel derneği gibi bakmak lazım. Biz zaten CKD olarak Anadolu Kadınları Müdafa-I Vatan Cemiyeti’nin bugünkü temsilcisi gibi görüyoruz. Bunda da hiçbir beis görmüyoruz çünkü gerçekten bir Kurtuluş Savaşı içinde olduğumuzu kabul ediyoruz.
 
   Böyle bir dönemde zorluklardan geçen Türkiyemizin Milli Kadın Hareketi’nin öncüsü olan Cumhuriyet Kadınları Derneği’ne özel odaklanmak gerekir. Buradaki kadın arkadaşlarıma bilhassa sesleniyorum. Artık evde oturmak zamanı bitmiştir. Artık dışarı çıkmak ve halkla beraber Türkiye’nin geleceği için doğru olan işleri yapmaktır. 

   Buradaki kadın arkadaşlarımızı üye ve yönetici olmaya davet ediyorum. 

UYUŞTURUCUYA KARŞI ANNELER HAREKETİ

   “Biz dernek olarak, uyuşturucunun Türkiye’nin en büyük sorunlarından biri olduğunun farkındayız. Bunu önlemeye yönelik Uyuşturucuya karşı Anneler Hareketi adıyla bir proje yaptık. Türkiye’ye yapılan silah dışı bütün saldırılar aile üzerinden yapılıyor. Uyuşturucu bunlardan birisidir. Bu bir saldırısıdır. Uyuşturucuyu önlemek için, bir gencin, bir ilköğretim çocuğunun bununla hiç tanınmaması için aileye görev düşüyor.”

Yorum Yap

Yorum yazarak yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Burası Düzce Gazetesi (www.burasiduzce.com) hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.