CHP SAVCILIĞA SUÇ DUYURUSUNDA BULUNDU!

Düzce CHP İl Başkanı Özcan Dağıstanlı ve Düzce CHP Merkez İlçe Başkanı Sinan Doğan basın açıklamasında bulundular. Dağıstanlı ve Doğan: " Ak Parti Beyköy Belde başkanı ile ilgili savcılığa suç duyurusunda bulunduk, yapılanları kınıyoruz!" dediler.

18.01.2024 - 15:44
Güncelleme 18.01.2024 - 15:53
Haber Merkezi
1

   Düzce CHP İl Başkanı Özcan Dağıstanlı ve Düzce CHP Merkez İlçe Başkanı Sinan Doğan basın açıklamasında bulundular. İl Başkanı Özcan Dağıstanlı ilk olarak şunları dedi:" Ak Parti Beyköy Belde Başkanı Osman Yavuz'un sosyal medyasında Cumhuriyet Halk Partisi Düzce Örgütü ile ilgili bir paylaşım yapmış. Diyor ki; 'CHP'ye Beyköy'de seçimlerde %24 oy veren O. çocukları şehitlerin kanıyla boğulun P. Şerefsizler.' O. Çocuklarının açılımını size söylememe gerek yok. Bu P. nin anlamını da size söylememe gerek yok. Bu şahıs 1-2 gün sonra aynı sosyal medyasında 23-24 Aralık tarihlerinde Büyük Millet Meclisinin'de grubu olan 4 partinin'de ortak bildirisine imza atmadığımızdan dolayı bişiler yazmış. Chp genel merkezinde kırmızı halılarla işte DEM Partisine dem vurarak onları ağırlamamız hakkında eleştiride bulunmuş. Bu arkadaşımızla ilgili savcılığa suç duyurusunda bulunduk. Cumhuriyet Halk Partisi Düzce Örgütü olarak maddi manevi ne olursa yargı karşısında bunun hesabını bu şahıstan ve bunu kınamayan Ak Parti il başkanlığı, bütün Ak parti camiası ne bir özür ne bir de kınama paylaşmadı. Bunu bilginize sunuyorum. Suç duyurusunda bulunduk. Cumhuriyet Halk Partisi hakkına sahip çıkarak kendisini savunacak."

"...SENİN PARTİN AK PARTİ DEĞİL MİYDİ!?"

   Düzce CHP İl Başkanı Özcan Dağıstanlı, Ak Parti Beyköy Belde Başkanı Osman Yavuz'un eleştirisine cevap verdi. Dağıstanlı; " Kendini bilmez bu kişiye bizde diyoruz ki, bahsettiğiniz parti resmi bir partidir. Resmi olan parti ile görüşülmesi kadar doğal bir şey yoktur. Eğer bu partiyi pkk'nın uzantısıdır diyorsanız; iktidardasınız, güç sizde kapatın! 

   4 partinin ortak bildirisine niye imza atmadınız kaçındınız diyor. Daha önceden neden imza atmadığımızı Anıt Parkta ki basın toplantımızda açıklamıştık. Birazdan tekrar açıklayacağım. Basın toplantımızı takip ederse öğrenir" şeklinde konuştu.

   Düzce CHP İl Başkanı Özcan Dağıstanlı; " Gene bu kendini bilmez şahsa diyorum ki, Habur'da kurduğunuz çadır mahkemelerinde askerlerimize kurşun sıkan teröristleri beraat ettiren senin partin Ak Parti değil miydi?

   Oslo'da terör örgütü ile toplantı yapan senin partin Ak Parti değil miydi?

   Mustafa Kemal Atatürk'ün mekanı Dolmabahçe Sarayında bu terör örgütü ile istişare yapan senin partin Ak Parti değil miydi?

   İstanbul BBB alabilmek için kırmızı bültenle aranan şahsı devletin televizyonuna çıkaran senin partin Ak Parti değil miydi?

   Megri megri teröristlerle türkü söyleyen senin partin Ak Parti değil miydi?

   Türkiye Cumhuriyeti'nin en üst mahkemesi olan Anayasa Mahkemesini tanımayarak kalkışma yapan parti senin partin Ak Parti değil mi?

   Ondan sonra diyorsunuz ki CHP bilmem kimlerle beraber. Hadi ordan, hadi ordan!

   Kuvayi Milliye ruhuyla, savaş meydanlarında kurulan, ülke kuran Mustafa Kemal Atatürk'ün kurduğu partiyi terörle ilişkilendirmek, yazıklar olsun, yazıklar olsun!" dedi.

DOĞAN; "SONU NEREYE GİDECEKSE GİTSİN!"

   Düzce CHP Merkez İlçe Başkanı Sinan Doğan, Ak Parti Beyköy Belde Başkanı Osman Yavuz'un sosyal medyasında Cumhuriyet Halk Partisi Düzce Örgütü ile ilgili yaptığı paylaşımı kınadı. Doğan;" Bir kaç arkadaşımla gittik ve savcılığa suç duyurusunda bulunduk. Başkanımın da dediği gibi sonu nereye gidecekse gitsin bu tür söylemlerin önü bi şekilde kesilmesi gerekiyor. Bu Osman Bey, çok değerli annelerimize, bizi zorluklarla büyüten annelerimize ve onların çocuklarına, Cumhuriyet Halk Partisine gönül verenlerin annesine, çocuklarına ağır ithamlarda bulunarak küfür etmiştir. İl başkanım, Ak parti il başkanını arayarak temas kurmaya çalışmıştır ama karşılığı gelmemiştir. Ve hala daha uyumaktadırlar! Başlarını kumlara gömmüşler biz onların gövdeleri ile birlikte o kumdan çıkaracağız. Sanmasınlar ki Düzce'de bir örgüt yok bir karşılığı yok bunların sanmasınlar! Burda ağır ithamlarda bulunarak arkasından da beyefendi sanki bu yaptığının gerçeği var ben şu şu sebepten dolayı yaptım, haklıyım demeye getirmiş. Biz ona haklının haksızlığın adaletle cevap vereceğiz. Bunun için diyorum ki hepiniz bizim yaptığımız gibi aşağı da Merkez İlçe Başkanlığında üst yazılarımız var gelip imzalayabilirsiniz. Götürüp adliyeye suç duyurusunda bulunabilirsiniz. Bunların hepsi birleştiriliyor arkadaşlar. Kimsenin annesine ve çocuklarına küfür ettirmeyin lütfen sahip çıkın sizden ricam bu" şeklinde konuştu.

Youtube kanalımıza abone olarak yeni
videolarımızdan ilk siz haberdar olun.
Youtube Adresimiz

Yorum Yap

Yorum yazarak yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Burası Düzce Gazetesi (www.burasiduzce.com) hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Yorumlar (1)

  • Kendine yakışanı yapmış.
    Kendine yakışanı yapmış.
    20.01.2024 01:06

    Cumhuriyet Savcıları gereğini yapmalı.. Topluma, kendi gibi düşünmeyenlere hakaret etme yetkisini kendisinde buluyor..