Soğuk ve yağışlı hava geliyor!

Meteoroloji genel merkezi uyardı! Meteorolojinin uyarısına göre yarından itibaren ülkemizde Balkanlar üzerinden gelecek olan soğuk ve yağışlı hava etkili olacak.

Soğuk ve yağışlı hava geliyor!
6.01.2024 - 16:13
Haber Merkezi

   Meteoroloji genel merkezinin uyarısı şu şekilde:"Ülkemizin önümüzdeki hafta, 07.01.2024 (Pazar) gününden itibaren Balkanlar üzerinden gelecek olan soğuk ve yağışlı sistemin etkisi altına girmesi bekleniyor. 10.01.2024 Çarşamba gününden itibaren hava sıcaklıklarındaki azalmayla birlikte, bölgemizde beklenen yağışların (kıyı kesimler hariç), karla karışık yağmur ve kar yağışı şeklinde olacağı tahmin ediliyor. Bölgemiz genelinde halen mevsim normallerinin üzerinde seyreden hava sıcaklıklarının, 10.01.2024 (Çarşamba) günü hafta boyunca hızlı ve ani düşüşle mevsim normallerinin altına düşmesi bekleniyor. Rüzgârın, Pazar ve Pazartesi günleri bölgemizde güney ve batı yönlerden kuvvetli ve fırtına (60-80 km/saat) şeklinde eseceği tahmin ediliyor.

   Soğuk ve yağışlı havanın meydana getireceği olumsuzluklara karşı Meteoroloji Genel Müdürlüğümüzce yapılan meteorolojik tahmin ve erken uyarıların yakından takip edilerek, dikkatli ve tedbirli olunması gerekmektedir. Meteoroloji Genel Müdürlüğümüzce hazırlanan meteorolojik tahmin ve erken uyarılara “mgm.gov.tr” internet sitemizden, mobil uygulamamızdan, Meteorolojinin Sesi Radyosu ve kurumsal sosyal medya hesaplarımızdan ulaşabilirsiniz."

Yorum Yap

Yorum yazarak yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Burası Düzce Gazetesi (www.burasiduzce.com) hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.